Menu

Viking vs Kfum Oslo

SR-Bank Arena, Stavanger14. septembra 2024 o 16:00
Domáci

Viking

10
Hostia

KFUM Oslo

Rozhodca: M. Aslam

Udalosti zápasu

Viking
KFUM Oslo
Výkop
16′Haitam Aleesami
Gianni Stensness18′
25′Remi André Svindland
33′Ayoub Aleesami
E. AustbøP. Christiansen
36′
M. Njie

Own Goal

39′
Zlatko Tripić41′
Joe Bell41′
Polčas
46′
Moussa NjieT. Haltvik
J. UrbančičV. Vevatne
57′
69′
R. SvindlandJ. Hjorth
70′Sverre Hakami Sandal
76′
A. AleesamiM. Ndiaye
H. HaugenH. Finndell
83′
J. BellC. Cappis
83′
S. SvendsenH. Heggheim
83′
Henrik Heggheim90+4′
90+1′Johannes Núñez
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal1
6Shots off Goal3
14Total Shots5
5Blocked Shots1
10Shots insidebox2
4Shots outsidebox3
14Fouls14
3Corner Kicks2
0Offsides0
55%Ball Possession45%
4Yellow Cards6
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves3
491Total passes394
387Passes accurate290
79%Passes %74%
1.31expected_goals0.93
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Viking je 7.02, v porovnaní s 6.85 u KFUM Oslo. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Viking je Z. Tripić (7.93), u KFUM Oslo je to J. Nuñez (7.11).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Viking prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 30 asistenciami, na čele s Z. Tripić (11G). U KFUM Oslo je to 20 gólov a 13 asistencií s lídrom D. Hickson (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Viking nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo KFUM Oslo má 5 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Viking nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.11, oproti 4 u KFUM Oslo s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Viking nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u KFUM Oslo s priemerom 7.11. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 51% u Viking a 44% u KFUM Oslo. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Viking nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 22 u KFUM Oslo. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Viking je 27.5 (najmladší: E. Austbø (20), najstarší: A. Østbø (34)), zatiaľ čo KFUM Oslo má priemer 28.1 (najmladší: S. Sandal (22), najstarší: H. Aleesami (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Viking majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 15 u KFUM Oslo. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Viking4-1-4-15-4-1KFUM Oslo
GKDEFMIDFWD
1Østbø2Haugen6Stensne.4Langås23Urbančič8Bell10Tripić11Lanlay29Svendsen17Austbø9Salvesen1Ødegaard22Gaye3Aleesami4Njie2Aleesami42Hickson25Sandal6Svindla.8Hestnes10Njie9Nuñez

Náhradníci

Tréner: B. Aarsheim

Náhradníci

Tréner: J. Moesgaard

VikingSila pozíciíKFUM Oslo
7.02
Ø Hodnotenie
6.85
7.08Brankár (1 v 1)6.70
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (4 v 5)6.73
2G 2A6G 2A
7.11Záložník (5 v 4)6.96
22G 28A9G 7A
Útočník (1 v 1)7.11
0G 0A5G 4A
Viking4-1-4-1
1BrankárA. Østbø7.1
2ObrancaH. Haugen6.81G1A
6ObrancaG. Stensness6.81A
4ObrancaS. Langås
23ObrancaJ. Urbančič7.01G
8ZáložníkJ. Bell7.33G4A
10ZáložníkZ. Tripić7.911G16A
11ZáložníkY. de Lanlay6.3
29ZáložníkS. Svendsen6.82G3A
17ZáložníkE. Austbø7.26G5A
9ÚtočníkL. Salvesen
KFUM Oslo5-4-1
1BrankárE. Ødegaard6.7
22ObrancaD. Gaye
3ObrancaA. Aleesami6.81G1A
4ObrancaM. Njie6.7
2ObrancaH. Aleesami6.6
42ObrancaD. Hickson6.85G1A
25ZáložníkS. Sandal7.03G3A
6ZáložníkR. Svindland
8ZáložníkS. Hestnes7.04G3A
10ZáložníkMoussa Njie6.82G1A
9ÚtočníkJ. Nuñez7.15G4A

Prehľad zápasu

Viking zdolal KFUM Oslo 1:0. Zápas sa hral v Eliteserien 2024. Góly strelili: M. Njie 39′ (o.g.). Bolo udelených 10 žltých kariet. Viking mal 55% držanie lopty, KFUM Oslo mal 45%. Viking mal 14 striel (3 na bránu), KFUM Oslo mal 5 (1 na bránu). Očakávané góly: Viking 1.31 — KFUM Oslo 0.93. Viking urobil 5 striedaní, KFUM Oslo urobil 3.

Rivalita od 2022

Viking vs KFUM Oslo vzájomné výsledky

5 stretnutí
Viking
3
výhier
Remízy
1
KFUM Oslo
1
výhier
Góly spolu
19 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
4/5 · 80%
Nad 2,5
5/5 · 100%

Aktuálna forma

Viking

WWWWWW

KFUM Oslo

LLDLLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026