Menu

Hacken vs Hammarby

Bravida Arena, Göteborg25. mája 2024 o 13:00
Domáci

Häcken

20
Hostia

Hammarby

Rozhodca: L. Johansson
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Häcken
Hammarby
Výkop
Polčas
F. Schröder
57′
59′
J. RoddarT. Sørbo
C. Laris­eyM. Jusu Bah
61′
69′
B. AnderssonE. Nyström
69′
S. VallottoE. Westin
F. SchröderM. Nildén
79′
R. KafajiA. Csiki
79′
A. SandbergR. Grant
88′
Anna Julia Csiki90+3′
90′
A. JøsendalK. Guillou
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal7
5Shots off Goal4
12Total Shots14
0Blocked Shots2
6Shots insidebox12
6Shots outsidebox2
13Fouls8
4Corner Kicks4
3Offsides0
48%Ball Possession52%
1Yellow Cards0
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves5
452Total passes475
363Passes accurate398
80%Passes %84%
2.11expected_goals3.35
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Häcken je 7.24, v porovnaní s 7.27 u Hammarby. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Häcken je F. Schröder (7.62), u Hammarby je to J. Blakstad (7.87).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Häcken prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 13 asistenciami, na čele s F. Schröder (9G). U Hammarby je to 21 gólov a 10 asistencií s lídrom E. Wangerheim (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Häcken nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Hammarby má 4 obrancov s priemerom 7.22. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Häcken nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.53, oproti 5 u Hammarby s hodnotením 7.30. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Häcken nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.62, v porovnaní s 1 u Hammarby s priemerom 7.53. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 44% u Häcken a 50% u Hammarby. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Häcken nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Hammarby. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Häcken je 24.2 (najmladší: F. Schröder (18), najstarší: J. Falk (32)), zatiaľ čo Hammarby má priemer 23.8 (najmladší: S. Holmberg (19), najstarší: J. Andersson (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Häcken majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 20 u Hammarby. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Häcken4-3-1-24-2-3-1Hammarby
GKDEFMIDFWD
13Falk20Wijk6Rybrink18Löwing16Sandberg25Bergstr.9Curmark11Laris­ey21Fossdal.23Schröder8Kafaji29Edrud31Holmberg18Carlsson14Anderss.25Anderss.6Roddar7Joramo41Blakstad10Vallotto9Jøsendal11Wangerh.

Náhradníci

Tréner: Mak Lind

Náhradníci

Tréner: M. Sjögren

HäckenSila pozíciíHammarby
7.24
Ø Hodnotenie
7.27
7.00Brankár (1 v 1)7.01
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)7.22
0G 1A5G 3A
7.53Záložník (4 v 5)7.30
3G 7A7G 4A
7.62Útočník (2 v 1)7.53
9G 5A9G 3A
Häcken4-3-1-2
13BrankárJ. Falk7.0
20ObrancaH. Wijk7.11A
6ObrancaJ. Rybrink
18ObrancaL. Löwing6.7
16ObrancaA. Sandberg
25ZáložníkA. Bergström7.52G3A
9ZáložníkF. Curmark
11ZáložníkC. Laris­ey
21ZáložníkJ. Fossdalsá7.51G4A
23ÚtočníkF. Schröder7.69G5A
8ÚtočníkR. Kafaji
Hammarby4-2-3-1
29BrankárM. Edrud7.0
31ObrancaS. Holmberg7.64G3A
18ObrancaA. Carlsson7.2
14ObrancaB. Andersson6.91G
25ObrancaJ. Andersson
6ZáložníkJ. Roddar
7ZáložníkE. Joramo7.01A
41ZáložníkJ. Blakstad7.96G2A
10ZáložníkS. Vallotto7.11G
9ZáložníkA. Jøsendal7.31A
11ÚtočníkE. Wangerheim7.59G3A

Prehľad zápasu

Häcken zdolal Hammarby 2:0. Zápas sa hral v Damallsvenskan 2024. Góly strelili: J. Fossdalsá 49′, F. Schröder 57′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Häcken mal 48% držanie lopty, Hammarby mal 52%. Häcken mal 12 striel (7 na bránu), Hammarby mal 14 (7 na bránu). Očakávané góly: Häcken 2.11 — Hammarby 3.35. Häcken urobil 4 striedaní, Hammarby urobil 4.

Rivalita od 2022

Häcken vs Hammarby vzájomné výsledky

10 stretnutí
Häcken
7
výhier
Remízy
0
Hammarby
3
výhier
Góly spolu
29 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
5/10 · 50%
Nad 2,5
6/10 · 60%

Aktuálna forma

Häcken

WWLWWW

Hammarby

LLWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026