Menu

Banik Ostrava vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava18. mája 2025 o 17:00
32
Rozhodca: J. Všetečka

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
Sparta Praha
Výkop
M. Šín

asistencia: M. Kohút

1′
D. Lischka

asistencia: M. Kohút

7′
25′Jaroslav Zelený
M. Kohút

asistencia: T. Rigo

32′
David Lischka40′
Polčas
51′
J. Kuchta
Daniel Holzer54′
64′
L. Sadílek

asistencia: P. Vydra

D. HolzerP. Kpozo
65′
D. BuchtaM. Rusnák
65′
76′
Albion RrahmaniE. Krasniqi
M. ŠínF. Kubala
77′
80′
J. ZelenýI. Tuci
86′
Q. LaçiR. Horák
86′
Á. PreciadoL. Penxa
Dominik Holec90+2′
T. RigoT. Zlatohlávek
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
3Shots off Goal5
6Total Shots15
0Blocked Shots7
4Shots insidebox10
2Shots outsidebox5
11Fouls13
5Corner Kicks8
1Offsides1
45%Ball Possession55%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves0
294Total passes353
211Passes accurate270
72%Passes %76%
0.72expected_goals1.77
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.80, v porovnaní s 6.89 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je D. Holec (7.21), u Sparta Praha je to F. Panák (7.09).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Boula (2G). U Sparta Praha je to 28 gólov a 15 asistencií s lídrom J. Kuchta (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.85, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.03. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.81, oproti 5 u Sparta Praha s hodnotením 6.80. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.60, v porovnaní s 2 u Sparta Praha s priemerom 6.96. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Baník Ostrava a 82% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 30 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 26.3 (najmladší: M. Šín (21), najstarší: D. Holec (31)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 27.3 (najmladší: E. Uchenna (22), najstarší: J. Zelený (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 18 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava3-4-2-13-1-4-2Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
30Holec37Chaluš19Lischka7Pojezný9Buchta5Boula12Rigo95Holzer10Šín21Kohút33Prekop1Vindahl41Vitík27Panák16Uchenna26Vydra17Preciado18Sadílek20Laçi30Zelený10Kuchta9Rrahmani

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: L. Loucka

Baník OstravaSila pozíciíSparta Praha
6.80
Ø Hodnotenie
6.89
7.21Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.85Obranca (3 v 3)7.03
1G 0A3G 0A
6.81Záložník (4 v 5)6.80
3G 3A4G 8A
6.60Útočník (3 v 2)6.96
2G 2A21G 7A
Baník Ostrava3-4-2-1
30BrankárD. Holec7.2
37ObrancaM. Chaluš6.8
19ObrancaD. Lischka7.21G
7ObrancaK. Pojezný6.6
9ZáložníkD. Buchta6.5
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
95ZáložníkD. Holzer6.71A
10ÚtočníkM. Šín6.4
21ÚtočníkM. Kohút6.91G2A
33ÚtočníkE. Prekop6.51G
Sparta Praha3-1-4-2
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
16ObrancaE. Uchenna7.02G
26ZáložníkP. Vydra6.83G5A
17ZáložníkÁ. Preciado6.91A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
20ZáložníkQ. Laçi6.6
30ZáložníkJ. Zelený7.01G2A
10ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
9ÚtočníkAlbion Rrahmani7.010G2A

Prehľad zápasu

Baník Ostrava zdolal Sparta Praha 3:2. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: M. Šín 1′, D. Lischka 7′, M. Kohút 32′, J. Kuchta 51′, L. Sadílek 64′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Baník Ostrava mal 45% držanie lopty, Sparta Praha mal 55%. Baník Ostrava mal 6 striel (3 na bránu), Sparta Praha mal 15 (3 na bránu). Očakávané góly: Baník Ostrava 0.72 — Sparta Praha 1.77. Baník Ostrava urobil 4 striedaní, Sparta Praha urobil 4.

Rivalita od 2018

Baník Ostrava vs Sparta Praha vzájomné výsledky

20 stretnutí
Baník Ostrava
1
výhier
Remízy
5
Sparta Praha
14
výhier
Góly spolu
63 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
12/20 · 60%
Nad 2,5
13/20 · 65%

Aktuálna forma

Baník Ostrava

DLLLLL

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026