Menu

Plzen vs Banik Ostrava

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Doosan Aréna, Plzeň11. mája 2025 o 17:30
Domáci

Plzen

12
Rozhodca: D. Starý

Udalosti zápasu

Plzen
Baník Ostrava
Výkop
34′
G. KornezosA. Munksgaard
Polčas
V. Jemelka

asistencia: L. Kalvach

57′
59′
D. Buchta

asistencia: D. Owusu

63′
D. Owusu
65′
D. OwusuF. Kubala
M. VydraD. Vašulín
67′
P. AduR. Durosinmi
67′
L. ČervM. Valenta
67′
A. MemićJ. Kopic
77′
CaduMerchas Doski
80′
87′
M. RusnákJ. Juroška
87′
M. ŠínT. Zlatohlávek
87′
E. PrekopD. Látal
88′David Buchta
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal3
8Shots off Goal3
20Total Shots7
4Blocked Shots1
14Shots insidebox4
6Shots outsidebox3
11Fouls10
5Corner Kicks1
2Offsides1
58%Ball Possession42%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves7
430Total passes319
314Passes accurate202
73%Passes %63%
2.75expected_goals0.93
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Plzen je 7.03, v porovnaní s 6.68 u Baník Ostrava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Plzen je P. Šulc (7.80), u Baník Ostrava je to D. Holec (7.21).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Plzen prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 18 asistenciami, na čele s P. Adu (7G). U Baník Ostrava je to 4 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Boula (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Plzen nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.03, zatiaľ čo Baník Ostrava má 3 obrancov s priemerom 6.55. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Plzen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.00, oproti 4 u Baník Ostrava s hodnotením 6.75. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Plzen nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.13, v porovnaní s 3 u Baník Ostrava s priemerom 6.52. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Plzen a 76% u Baník Ostrava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Plzen nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Baník Ostrava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Plzen je 25.4 (najmladší: J. Paluska (20), najstarší: M. Vydra (33)), zatiaľ čo Baník Ostrava má priemer 26.3 (najmladší: M. Šín (21), najstarší: D. Holec (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Plzen majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 14 u Baník Ostrava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Plzen3-4-2-13-4-1-2Baník Ostrava
GKDEFMIDFWD
16Jedlička5Paluska40Dweh21Jemelka99Memić23Kalvach6Červ22Cadu11Vydra31Šulc80Adu30Holec99Kornezos19Lischka7Pojezný66Rusnák5Boula9Buchta15Kpozo10Šín25Owusu33Prekop

Náhradníci

Tréner: M. Koubek

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

PlzenSila pozíciíBaník Ostrava
7.03
Ø Hodnotenie
6.68
6.83Brankár (1 v 1)7.21
0G 0A0G 0A
7.03Obranca (3 v 3)6.55
3G 1A1G 0A
7.00Záložník (4 v 4)6.75
4G 11A2G 4A
7.13Útočník (3 v 3)6.52
14G 6A1G 1A
Plzen3-4-2-1
16BrankárM. Jedlička6.8
5ObrancaJ. Paluska6.8
40ObrancaS. Dweh7.01G1A
21ObrancaV. Jemelka7.22G
99ZáložníkA. Memić7.03G8A
23ZáložníkL. Kalvach
6ZáložníkL. Červ7.01G3A
22ZáložníkCadu
11ÚtočníkM. Vydra6.76G2A
31ÚtočníkP. Šulc7.81G3A
80ÚtočníkP. Adu6.97G1A
Baník Ostrava3-4-1-2
30BrankárD. Holec7.2
99ObrancaG. Kornezos5.9
19ObrancaD. Lischka7.21G
7ObrancaK. Pojezný6.6
66ZáložníkM. Rusnák6.71A
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
9ZáložníkD. Buchta6.5
15ZáložníkP. Kpozo7.01A
10ÚtočníkM. Šín6.4
25ÚtočníkD. Owusu6.71A
33ÚtočníkE. Prekop6.51G

Prehľad zápasu

Baník Ostrava zdolal Plzen 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: V. Jemelka 57′, D. Buchta 59′, D. Owusu 63′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Plzen mal 58% držanie lopty, Baník Ostrava mal 42%. Plzen mal 20 striel (8 na bránu), Baník Ostrava mal 7 (3 na bránu). Očakávané góly: Plzen 2.75 — Baník Ostrava 0.93. Plzen urobil 5 striedaní, Baník Ostrava urobil 5.

Rivalita od 2018

Plzen vs Baník Ostrava vzájomné výsledky

20 stretnutí
Plzen
14
výhier
Remízy
4
Baník Ostrava
2
výhier
Góly spolu
47 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
9/20 · 45%
Nad 2,5
9/20 · 45%

Aktuálna forma

Plzen

DWWWLD

Baník Ostrava

LLDLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026