Menu

Banik Ostrava vs Fk Jablonec

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava27. apríla 2025 o 15:30
12
Rozhodca: J. Všetečka
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
FK Jablonec
Výkop
24′
M. Polidar
Jiri Boula28′
40′Dominik Hollý
45+5′
S. Nebyla

asistencia: L. Jawo

Polčas
T. ZlatohlávekF. Kubala
46′
D. BuchtaM. Rusnák
46′
50′Jan Hanus
Ewerton

asistencia: E. Prekop

59′
64′
A. AléguéB. Kanakimana
64′
D. HollýJ. Suchan
73′
L. JawoD. Puškáč
73′
F. NovákD. Štěpánek
G. KornezosD. Owusu
82′
83′
N. TekijaškiD. Souček
90+5′David Stepanek
VAR
90+1′Goal cancelled
E. PrekopD. Látal
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal9
9Shots off Goal7
16Total Shots18
2Blocked Shots2
12Shots insidebox12
4Shots outsidebox6
8Fouls10
8Corner Kicks4
0Offsides4
59%Ball Possession41%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves4
465Total passes331
373Passes accurate259
80%Passes %78%
1.69expected_goals2.61
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.63, v porovnaní s 6.96 u FK Jablonec. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je D. Holec (7.21), u FK Jablonec je to J. Martinec (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 4 asistenciami, na čele s J. Boula (2G). U FK Jablonec je to 23 gólov a 19 asistencií s lídrom L. Jawo (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.42, zatiaľ čo FK Jablonec má 3 obrancov s priemerom 7.18. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.65, oproti 4 u FK Jablonec s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.63, v porovnaní s 3 u FK Jablonec s priemerom 6.82. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Baník Ostrava a 77% u FK Jablonec. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 34 u FK Jablonec. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 26.7 (najmladší: M. Šín (21), najstarší: D. Holec (31)), zatiaľ čo FK Jablonec má priemer 28.5 (najmladší: D. Hollý (22), najstarší: J. Hanuš (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 20 u FK Jablonec. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava3-4-33-4-2-1FK Jablonec
GKDEFMIDFWD
30Holec99Kornezos37Chaluš7Pojezný9Buchta5Boula22Zlatohl.95Holzer10Šín33Prekop32Ewerton1Hanuš22Martinec4Tekijaš.57Novák7Tchantu.25Nebyla6Beran21Polidar77Alégué26Hollý44Jawo

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: L. Kozel

Baník OstravaSila pozíciíFK Jablonec
6.63
Ø Hodnotenie
6.96
7.21Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.42Obranca (3 v 3)7.18
0G 0A5G 4A
6.65Záložník (4 v 4)6.96
2G 4A5G 6A
6.63Útočník (3 v 3)6.82
1G 0A13G 9A
Baník Ostrava3-4-3
30BrankárD. Holec7.2
99ObrancaG. Kornezos5.9
37ObrancaM. Chaluš6.8
7ObrancaK. Pojezný6.6
9ZáložníkD. Buchta6.5
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
22ZáložníkT. Zlatohlávek6.51A
95ZáložníkD. Holzer6.71A
10ÚtočníkM. Šín6.4
33ÚtočníkE. Prekop6.51G
32ÚtočníkEwerton7.0
FK Jablonec3-4-2-1
1BrankárJ. Hanuš6.8
22ObrancaJ. Martinec7.41G1A
4ObrancaN. Tekijaški7.23G
57ObrancaF. Novák7.01G3A
7ZáložníkV. Tchanturishvili6.91G2A
25ZáložníkS. Nebyla7.04G3A
6ZáložníkM. Beran7.1
21ZáložníkM. Polidar6.81A
77ÚtočníkA. Alégué6.91G7A
26ÚtočníkD. Hollý6.73G
44ÚtočníkL. Jawo6.89G2A

Prehľad zápasu

FK Jablonec zdolal Baník Ostrava 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: M. Polidar 24′, S. Nebyla 45′, Ewerton 59′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Baník Ostrava mal 59% držanie lopty, FK Jablonec mal 41%. Baník Ostrava mal 16 striel (5 na bránu), FK Jablonec mal 18 (9 na bránu). Očakávané góly: Baník Ostrava 1.69 — FK Jablonec 2.61. Baník Ostrava urobil 4 striedaní, FK Jablonec urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Bienvenue Kanakimana 90′).

Rivalita od 2018

Baník Ostrava vs FK Jablonec vzájomné výsledky

19 stretnutí
Baník Ostrava
5
výhier
Remízy
4
FK Jablonec
10
výhier
Góly spolu
45 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
10/19 · 53%
Nad 2,5
7/19 · 37%

Aktuálna forma

Baník Ostrava

LLDLLL

FK Jablonec

LLWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026