Menu

Pardubice vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

CFIG Arena, Pardubice19. apríla 2025 o 16:00
Domáci

Pardubice

12
Rozhodca: J. Všetečka

Udalosti zápasu

Pardubice
Sparta Praha
Výkop
16′
J. Kuchta

asistencia: E. Krasniqi

30′Martin Suchomel
Polčas
48′Kaan Kairinen
Kamil Vacek60′
60′
E. KrasniqiV. Birmančević
60′
K. KairinenP. Vydra
64′
J. Kuchta

asistencia: P. Vydra

V. PatrákF. Šancl
71′
V. SychraL. Kissiedou
72′
K. VacekS. Šimek
72′
74′
L. HaraslínAlbion Rrahmani
82′
J. KuchtaV. Olatunji
82′
E. UchennaM. Vitík
84′Qazim Laci
L. KrobotM. Yahaya
85′
90+6′Martin Suchomel
90+3′Victor Olatunji
90+6′Martin Suchomel
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
5Shots off Goal5
13Total Shots11
4Blocked Shots3
7Shots insidebox5
6Shots outsidebox6
8Fouls13
5Corner Kicks5
1Offsides1
41%Ball Possession59%
1Yellow Cards5
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves3
282Total passes405
190Passes accurate317
67%Passes %78%
0.81expected_goals0.81
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Pardubice je 6.74, v porovnaní s 6.98 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Pardubice je L. Lurvink (7.16), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Pardubice prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 16 asistenciami, na čele s V. Patrák (12G). U Sparta Praha je to 27 gólov a 15 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Pardubice nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Pardubice nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 6.85. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Pardubice nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.93, v porovnaní s 3 u Sparta Praha s priemerom 7.06. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Pardubice a 85% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Pardubice nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 29 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Pardubice je 25.9 (najmladší: Š. Míšek (20), najstarší: K. Vacek (38)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 26.8 (najmladší: E. Uchenna (22), najstarší: F. Panák (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Pardubice majú priemerne 14 ligových štartov, oproti 15 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Pardubice4-2-3-13-4-3Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
13Stejskal23Surzyn43Noslin3Lurvink25Mahuta18Míšek7Vacek27Sychra17Krobot8Patrák28Tanko1Vindahl16Uchenna27Panák33Cobbaut2Suchomel6Kairinen20Laçi32Ryneš29Krasniqi10Kuchta22Haraslín

Náhradníci

Tréner: D. Střihavka

Náhradníci

Tréner: L. Friis

PardubiceSila pozíciíSparta Praha
6.74
Ø Hodnotenie
6.98
6.25Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 3)7.08
2G 6A3G 0A
6.70Záložník (5 v 4)6.85
15G 4A1G 5A
6.93Útočník (1 v 3)7.06
7G 6A23G 10A
Pardubice4-2-3-1
13BrankárJ. Stejskal6.3
23ObrancaM. Surzyn6.6
43ObrancaJ. Noslin7.01G1A
3ObrancaL. Lurvink7.2
25ObrancaR. Mahuta6.71G5A
18ZáložníkŠ. Míšek6.61G
7ZáložníkK. Vacek6.6
27ZáložníkV. Sychra6.71G2A
17ZáložníkL. Krobot6.51G1A
8ZáložníkV. Patrák7.112G1A
28ÚtočníkA. Tanko6.97G6A
Sparta Praha3-4-3
1BrankárP. Vindahl7.0
16ObrancaE. Uchenna7.02G
27ObrancaF. Panák7.11G
33ObrancaE. Cobbaut7.2
2ZáložníkM. Suchomel6.5
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
20ZáložníkQ. Laçi6.6
32ZáložníkM. Ryneš6.91A
29ÚtočníkE. Krasniqi6.7
10ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Pardubice 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: J. Kuchta 16′, J. Kuchta 64′, Š. Míšek 79′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. Pardubice mal 41% držanie lopty, Sparta Praha mal 59%. Pardubice mal 13 striel (4 na bránu), Sparta Praha mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: Pardubice 0.81 — Sparta Praha 0.81. Pardubice urobil 4 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Rivalita od 2020

Pardubice vs Sparta Praha vzájomné výsledky

11 stretnutí
Pardubice
1
výhier
Remízy
1
Sparta Praha
9
výhier
Góly spolu
48 · 4.4/zápas
Obaja skórovali
9/11 · 82%
Nad 2,5
9/11 · 82%

Aktuálna forma

Pardubice

WWWWWL

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026