Menu

Slavia Praha vs Banik Ostrava

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Fortuna Arena, Praha16. februára 2025 o 18:30
Domáci

Slavia Praha

10
Rozhodca: L. Nehasil

Udalosti zápasu

Slavia Praha
Baník Ostrava
Výkop
D. Zima

asistencia: L. Provod

8′
13′Karel Pojezný
Polčas
51′
EwertonM. Šín
Goal cancelled55′
VAR
David Doudera72′
72′Matěj Chaluš
I. SchranzM. Chytil
73′
73′
E. PrekopD. Owusu
73′
D. HolzerF. Kubala
L. ProvodG. Botos
74′
88′
T. RigoD. Látal
C. ZafeirisD. Moses
90+5′
G. BotosO. Lingr
90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal1
5Shots off Goal6
15Total Shots9
3Blocked Shots2
13Shots insidebox5
2Shots outsidebox4
10Fouls7
5Corner Kicks8
2Offsides0
54%Ball Possession46%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
378Total passes327
272Passes accurate223
72%Passes %68%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slavia Praha je 6.96, v porovnaní s 6.82 u Baník Ostrava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slavia Praha je L. Provod (7.41), u Baník Ostrava je to D. Holec (7.21).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slavia Praha prispeli v tejto sezóne 36 gólmi a 25 asistenciami, na čele s T. Chorý (17G). U Baník Ostrava je to 5 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Boula (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slavia Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.93, zatiaľ čo Baník Ostrava má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slavia Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 5 u Baník Ostrava s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slavia Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.13, v porovnaní s 1 u Baník Ostrava s priemerom 6.46. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Slavia Praha a 78% u Baník Ostrava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slavia Praha nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 34 u Baník Ostrava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slavia Praha je 26.8 (najmladší: Š. Chaloupek (22), najstarší: I. Schranz (32)), zatiaľ čo Baník Ostrava má priemer 27.6 (najmladší: T. Rigo (23), najstarší: M. Frydrych (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slavia Praha majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 15 u Baník Ostrava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slavia Praha3-4-34-2-3-1Baník Ostrava
GKDEFMIDFWD
36Staněk2Chaloup.5Ogbu4Zima21Douděra10Zafeiris19Dorley12Diouf26Schranz25Chorý17Provod30Holec95Holzer17Frydrych37Chaluš7Pojezný5Boula12Rigo9Buchta21Kohút32Ewerton33Prekop

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Slavia PrahaSila pozíciíBaník Ostrava
6.96
Ø Hodnotenie
6.82
6.84Brankár (1 v 1)7.21
0G 0A0G 0A
6.93Obranca (3 v 4)6.74
6G 4A0G 1A
6.88Záložník (4 v 5)6.88
4G 7A4G 4A
7.13Útočník (3 v 1)6.46
26G 14A1G 0A
Slavia Praha3-4-3
36BrankárJ. Staněk6.8
2ObrancaŠ. Chaloupek7.25G2A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
4ObrancaD. Zima6.92A
21ZáložníkD. Douděra7.01G4A
10ZáložníkC. Zafeiris6.93G2A
19ZáložníkO. Dorley6.71A
12ZáložníkE. Diouf
26ÚtočníkI. Schranz6.72G1A
25ÚtočníkT. Chorý7.317G4A
17ÚtočníkL. Provod7.47G9A
Baník Ostrava4-2-3-1
30BrankárD. Holec7.2
95ObrancaD. Holzer6.71A
17ObrancaM. Frydrych6.8
37ObrancaM. Chaluš6.8
7ObrancaK. Pojezný6.6
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
9ZáložníkD. Buchta6.5
21ZáložníkM. Kohút6.91G2A
32ZáložníkEwerton7.0
33ÚtočníkE. Prekop6.51G

Prehľad zápasu

Slavia Praha zdolal Baník Ostrava 1:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: D. Zima 8′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Slavia Praha mal 54% držanie lopty, Baník Ostrava mal 46%. Slavia Praha mal 15 striel (7 na bránu), Baník Ostrava mal 9 (1 na bránu). Slavia Praha urobil 4 striedaní, Baník Ostrava urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Christos Zafeiris 55′).

Rivalita od 2025

Slavia Praha vs Baník Ostrava vzájomné výsledky

2 stretnutí
Slavia Praha
2
výhier
Remízy
0
Baník Ostrava
0
výhier
Góly spolu
4 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
0/2 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 02 v 2026Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Slavia Praha

WWLDWW

Baník Ostrava

DLLLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 20. 4. 2026