Menu

Slovan Liberec vs Banik Ostrava

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Stadion u Nisy, Liberec1. februára 2025 o 16:00
Rozhodca: J. Machálek

Udalosti zápasu

Slovan Liberec
Baník Ostrava
Výkop
1′
Ewerton

asistencia: E. Prekop

Card upgrade4′
VAR
Jan Mikula5′
D. MašekŠ. Gabriel
23′
VAR
45+5′Goal cancelled
Polčas
50′Tomáš Rigo
B. NyarkoĽ. Tupta
68′
J. KoželuhM. Icha
68′
68′
E. PrekopF. Kubala
68′
EwertonT. Zlatohlávek
76′
M. KohútA. Munksgaard
Lukáš Masopust79′
L. MasopustC. Frýdek
79′
D. VišinskýM. Strnad
79′
81′Patrick Kpozo
Ivan Varfolomeev90+1′
90+1′Tomas Zlatohlavek
90′
D. BuchtaD. Látal
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal10
3Shots off Goal7
4Total Shots21
0Blocked Shots4
4Shots insidebox16
0Shots outsidebox5
12Fouls18
5Corner Kicks6
3Offsides0
38%Ball Possession62%
2Yellow Cards3
1Red Cards0
9Goalkeeper Saves1
294Total passes503
208Passes accurate420
71%Passes %83%
0.21expected_goals2.09
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slovan Liberec je 6.86, v porovnaní s 6.84 u Baník Ostrava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slovan Liberec je M. Hlavatý (7.13), u Baník Ostrava je to D. Holec (7.21).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slovan Liberec prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 10 asistenciami, na čele s D. Plechatý (1G). U Baník Ostrava je to 5 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Boula (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slovan Liberec nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.78, zatiaľ čo Baník Ostrava má 3 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slovan Liberec nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.82, oproti 4 u Baník Ostrava s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slovan Liberec nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.02, v porovnaní s 3 u Baník Ostrava s priemerom 6.79. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 72% u Slovan Liberec a 78% u Baník Ostrava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slovan Liberec nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 33 u Baník Ostrava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slovan Liberec je 26.4 (najmladší: I. Varfolomieiev (21), najstarší: T. Koubek (33)), zatiaľ čo Baník Ostrava má priemer 27.5 (najmladší: T. Rigo (23), najstarší: M. Frydrych (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slovan Liberec majú priemerne 12 ligových štartov, oproti 14 u Baník Ostrava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slovan Liberec3-4-33-4-3Baník Ostrava
GKDEFMIDFWD
40Koubek26Masopust2Plechatý3Mikula18Koželuh19Hlavatý6Varfolo.29Mašek25Ghali28Nyarko5Višinský30Holec17Frydrych37Chaluš7Pojezný9Buchta5Boula12Rigo15Kpozo21Kohút33Prekop32Ewerton

Náhradníci

Tréner: R. Kováč

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Slovan LiberecSila pozíciíBaník Ostrava
6.86
Ø Hodnotenie
6.84
7.05Brankár (1 v 1)7.21
0G 0A0G 0A
6.78Obranca (3 v 3)6.73
2G 4A0G 0A
6.82Záložník (4 v 4)6.87
1G 5A3G 3A
7.02Útočník (3 v 3)6.79
1G 1A2G 2A
Slovan Liberec3-4-3
40BrankárT. Koubek7.0
26ObrancaL. Masopust6.72A
2ObrancaD. Plechatý7.01G
3ObrancaJ. Mikula6.71G2A
18ZáložníkJ. Koželuh6.91A
19ZáložníkM. Hlavatý7.11G4A
6ZáložníkI. Varfolomieiev6.5
29ZáložníkD. Mašek
25ÚtočníkA. Ghali7.01G1A
28ÚtočníkB. Nyarko
5ÚtočníkD. Višinský
Baník Ostrava3-4-3
30BrankárD. Holec7.2
17ObrancaM. Frydrych6.8
37ObrancaM. Chaluš6.8
7ObrancaK. Pojezný6.6
9ZáložníkD. Buchta6.5
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
15ZáložníkP. Kpozo7.01A
21ÚtočníkM. Kohút6.91G2A
33ÚtočníkE. Prekop6.51G
32ÚtočníkEwerton7.0

Prehľad zápasu

Baník Ostrava zdolal Slovan Liberec 1:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: Ewerton 1′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. Slovan Liberec mal 38% držanie lopty, Baník Ostrava mal 62%. Slovan Liberec mal 4 striel (1 na bránu), Baník Ostrava mal 21 (10 na bránu). Očakávané góly: Slovan Liberec 0.21 — Baník Ostrava 2.09. Slovan Liberec urobil 5 striedaní, Baník Ostrava urobil 4. VAR zasiahol: Card upgrade (Jan Mikula 4′), Goal cancelled (Patrick Kpozo 45′).

Rivalita od 2025

Slovan Liberec vs Baník Ostrava vzájomné výsledky

2 stretnutí
Slovan Liberec
2
výhier
Remízy
0
Baník Ostrava
0
výhier
Góly spolu
3 · 1.5/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
0/2 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 02 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Slovan Liberec

LWDLWD

Baník Ostrava

DLLLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 20. 4. 2026