Menu

Banik Ostrava vs Plzen

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava19. októbra 2024 o 16:00
13
Hostia

Plzen

Rozhodca: O. Berka

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
Plzen
Výkop
5′
P. Adu

asistencia: A. Sojka

17′Milan Havel
VAR
29′Goal cancelled
43′
P. Adu

asistencia: M. Havel

Polčas
J. JuroškaK. Pojezný
61′
T. RigoM. Šín
61′
F. KubalaA. Tanko
61′
P. KpozoD. Holzer
76′
78′
A. SojkaJ. Panoš
83′
M. VydraD. Vašulín
83′
P. AduE. Jirka
J. BoulaS. Grygar
86′
M. Šín

asistencia: A. Tanko

87′
Matěj Chaluš88′
89′
E. Jirka

asistencia: Cadu

90+4′
P. ŠulcL. Hejda
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal5
10Shots off Goal3
20Total Shots11
4Blocked Shots3
13Shots insidebox7
7Shots outsidebox4
10Fouls15
4Corner Kicks5
0Offsides3
59%Ball Possession41%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
483Total passes335
382Passes accurate230
79%Passes %69%
1.78expected_goals1.41
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.80, v porovnaní s 6.97 u Plzen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je T. Rigo (7.13), u Plzen je to P. Šulc (7.80).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Boula (2G). U Plzen je to 18 gólov a 10 asistencií s lídrom P. Adu (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.89, zatiaľ čo Plzen má 5 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.82, oproti 3 u Plzen s hodnotením 7.38. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.46, v porovnaní s 2 u Plzen s priemerom 6.79. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Baník Ostrava a 76% u Plzen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Plzen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 27.6 (najmladší: T. Rigo (23), najstarší: M. Frydrych (35)), zatiaľ čo Plzen má priemer 26.6 (najmladší: A. Sojka (22), najstarší: M. Vydra (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 12 ligových štartov, oproti 16 u Plzen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava4-1-4-15-3-2Plzen
GKDEFMIDFWD
35Markovič24Juroška17Frydrych37Chaluš15Kpozo5Boula9Buchta28Kubala12Rigo32Ewerton33Prekop16Jedlička24Havel40Dweh3Marković21Jemelka22Cadu12Sojka23Kalvach31Šulc11Vydra80Adu

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: M. Koubek

Baník OstravaSila pozíciíPlzen
6.80
Ø Hodnotenie
6.97
Brankár (1 v 1)6.83
0G 0A0G 0A
6.89Obranca (4 v 5)6.90
1G 1A3G 2A
6.82Záložník (5 v 3)7.38
3G 2A2G 5A
6.46Útočník (1 v 2)6.79
1G 0A13G 3A
Baník Ostrava4-1-4-1
35BrankárJ. Markovič
24ObrancaJ. Juroška
17ObrancaM. Frydrych6.91G
37ObrancaM. Chaluš6.8
15ObrancaP. Kpozo7.01A
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
9ZáložníkD. Buchta6.5
28ZáložníkF. Kubala6.6
12ZáložníkT. Rigo7.11G
32ZáložníkEwerton7.0
33ÚtočníkE. Prekop6.51G
Plzen5-3-2
16BrankárM. Jedlička6.8
24ObrancaM. Havel6.6
40ObrancaS. Dweh7.01G1A
3ObrancaS. Marković6.71A
21ObrancaV. Jemelka7.22G
22ObrancaCadu
12ZáložníkA. Sojka7.01G2A
23ZáložníkL. Kalvach
31ZáložníkP. Šulc7.81G3A
11ÚtočníkM. Vydra6.76G2A
80ÚtočníkP. Adu6.97G1A

Prehľad zápasu

Plzen zdolal Baník Ostrava 3:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: P. Adu 5′, P. Adu 43′, M. Šín 87′, E. Jirka 89′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Baník Ostrava mal 59% držanie lopty, Plzen mal 41%. Baník Ostrava mal 20 striel (6 na bránu), Plzen mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: Baník Ostrava 1.78 — Plzen 1.41. Baník Ostrava urobil 5 striedaní, Plzen urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Milan Havel 29′).

Rivalita od 2018

Baník Ostrava vs Plzen vzájomné výsledky

20 stretnutí
Baník Ostrava
3
výhier
Remízy
4
Plzen
13
výhier
Góly spolu
46 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
9/20 · 45%
Nad 2,5
9/20 · 45%

Aktuálna forma

Baník Ostrava

LLDLLL

Plzen

DWWWLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026