Menu

Hradec Kralove vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Malšovická Aréna, Hradec Králové31. augusta 2024 o 20:00
Rozhodca: K. Rouček

Udalosti zápasu

Hradec Králové
Sparta Praha
Výkop
8′
L. Haraslín

asistencia: A. Rrahmani

Daniel Samek15′
17′Kaan Kairinen
45′
A. Rrahmani

asistencia: E. Krasniqi

Polčas
50′
A. RrahmaniV. Olatunji
61′Matěj Ryneš
64′Ermal Krasniqi
66′
E. KrasniqiK. Daněk
66′
M. RynešJ. Zelený
D. SamekM. Koubek
67′
A. VlkanovaM. Náprstek
77′
84′
L. HaraslínM. Solbakken
84′
Q. LaçiL. Sadílek
P. JulišO. Šašinka
90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
11Shots off Goal3
16Total Shots12
3Blocked Shots5
9Shots insidebox7
7Shots outsidebox5
9Fouls12
7Corner Kicks3
0Offsides3
51%Ball Possession49%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
404Total passes401
309Passes accurate307
76%Passes %77%
0.69expected_goals1.33
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Hradec Králové je 6.94, v porovnaní s 7.02 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Hradec Králové je F. Čihák (7.27), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Hradec Králové prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 12 asistenciami, na čele s A. Vlkanova (7G). U Sparta Praha je to 24 gólov a 13 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Hradec Králové nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Hradec Králové nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Hradec Králové nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.83, v porovnaní s 3 u Sparta Praha s priemerom 7.05. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne —% u Hradec Králové a 84% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Hradec Králové nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 21 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Hradec Králové je 25.7 (najmladší: D. Samek (21), najstarší: A. Vlkanova (31)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 27.6 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: F. Panák (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Hradec Králové majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 19 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Hradec Králové3-4-33-4-3Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
12Zadražil22Kodeš5Čihák13Spáčil14Klíma18Samek11Dancák26Horák17Juliš37Mihálik58Vlkanova1Vindahl41Vitík27Panák25Sørensen28Wiesner6Kairinen20Laçi32Ryneš29Krasniqi10Rrahmani22Haraslín

Náhradníci

Tréner: D. Horejš

Náhradníci

Tréner: L. Friis

Hradec KrálovéSila pozíciíSparta Praha
6.94
Ø Hodnotenie
7.02
7.20Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.00Obranca (3 v 3)7.11
6G 2A1G 1A
6.92Záložník (4 v 4)6.95
3G 6A1G 5A
6.83Útočník (3 v 3)7.05
8G 4A22G 7A
Hradec Králové3-4-3
12BrankárA. Zadražil7.2
22ObrancaP. Kodeš6.71G1A
5ObrancaF. Čihák7.33G
13ObrancaK. Spáčil7.02G1A
14ZáložníkJ. Klíma6.91G1A
18ZáložníkD. Samek6.7
11ZáložníkS. Dancák6.91G1A
26ZáložníkD. Horák7.21G4A
17ÚtočníkP. Juliš6.5
37ÚtočníkO. Mihálik6.81G2A
58ÚtočníkA. Vlkanova7.27G2A
Sparta Praha3-4-3
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
25ObrancaA. Sørensen7.11A
28ZáložníkT. Wiesner
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
20ZáložníkQ. Laçi6.6
32ZáložníkM. Ryneš6.91A
29ÚtočníkE. Krasniqi6.7
10ÚtočníkA. Rrahmani7.010G2A
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Hradec Králové 2:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: L. Haraslín 8′, A. Rrahmani 45′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Hradec Králové mal 51% držanie lopty, Sparta Praha mal 49%. Hradec Králové mal 16 striel (2 na bránu), Sparta Praha mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: Hradec Králové 0.69 — Sparta Praha 1.33. Hradec Králové urobil 3 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Rivalita od 2021

Hradec Králové vs Sparta Praha vzájomné výsledky

10 stretnutí
Hradec Králové
1
výhier
Remízy
1
Sparta Praha
8
výhier
Góly spolu
27 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
5/10 · 50%
Nad 2,5
6/10 · 60%

Aktuálna forma

Hradec Králové

WLWWLL

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026