Menu

Sparta Praha vs Slovacko

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

epet ARENA, Praha24. augusta 2024 o 17:00
22
Hostia

Slovácko

Rozhodca: P. Orel

Udalosti zápasu

Sparta Praha
Slovácko
Výkop
17′
V. Sinyavskiy

asistencia: M. Krmenčík

A. Sørensen

asistencia: M. Solbakken

20′
24′
M. Krmenčík

asistencia: V. Sinyavskiy

Krystof Daněk45+5′
45+4′Stanislav Hofmann
Polčas
K. DaněkV. Birmančević
46′
E. KrasniqiL. Haraslín
46′
54′
M. KrmenčíkM. Kvasina
I. TuciV. Olatunji
57′
67′
V. SinyavskiyP. Juroška
67′
M. KohútV. Daníček
L. SadílekQ. Laçi
72′
M. SuchomelM. Ryneš
72′
Penalty confirmed77′
VAR
V. Birmančević

Penalty

79′
83′
P. BlahútP. Reinberk
83′
S. HofmannJ. Křišťan
90+3′Vlastimil Danicek
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal4
5Shots off Goal2
17Total Shots7
5Blocked Shots1
12Shots insidebox5
5Shots outsidebox2
10Fouls12
9Corner Kicks3
3Offsides3
74%Ball Possession26%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
575Total passes209
478Passes accurate122
83%Passes %58%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 6.77, v porovnaní s 6.81 u Slovácko. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je A. Sørensen (7.13), u Slovácko je to M. Havlík (7.05).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Zelený (1G). U Slovácko je to 6 gólov a 6 asistencií s lídrom P. Blahút (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.04, zatiaľ čo Slovácko má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.60, oproti 5 u Slovácko s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.57, v porovnaní s 1 u Slovácko s priemerom 6.43. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Sparta Praha a 76% u Slovácko. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 7 žltých kariet, v porovnaní s 21 u Slovácko. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 27.3 (najmladší: M. Suchomel (23), najstarší: J. Zelený (33)), zatiaľ čo Slovácko má priemer 30.3 (najmladší: F. Vaško (26), najstarší: M. Heča (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 26 u Slovácko. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha3-4-2-14-2-3-1Slovácko
GKDEFMIDFWD
1Vindahl5Ross25Sørensen30Zelený28Wiesner18Sadílek4Solbakk.2Suchomel13Daněk29Krasniqi11Tuci29Heča2Ndefe5Vaško6Hofmann14Doski20Havlík10Trávník15Blahút13Kohút99Sinyavs.21Krmenčík

Náhradníci

Tréner: L. Friis

Náhradníci

Tréner: R. West

Sparta PrahaSila pozíciíSlovácko
6.77
Ø Hodnotenie
6.81
6.95Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.04Obranca (3 v 4)6.72
1G 3A0G 1A
6.60Záložník (4 v 5)6.94
0G 0A6G 4A
6.57Útočník (3 v 1)6.43
0G 0A0G 1A
Sparta Praha3-4-2-1
1BrankárP. Vindahl7.0
5ObrancaM. Ross
25ObrancaA. Sørensen7.11A
30ObrancaJ. Zelený7.01G2A
28ZáložníkT. Wiesner
18ZáložníkL. Sadílek6.7
4ZáložníkM. Solbakken
2ZáložníkM. Suchomel6.5
13ÚtočníkK. Daněk
29ÚtočníkE. Krasniqi6.7
11ÚtočníkI. Tuci6.4
Slovácko4-2-3-1
29BrankárM. Heča7.0
2ObrancaGigli Ndefe6.81A
5ObrancaF. Vaško6.6
6ObrancaS. Hofmann
14ObrancaMerchas Doski
20ZáložníkM. Havlík7.01G3A
10ZáložníkM. Trávník7.02G1A
15ZáložníkP. Blahút6.83G
13ZáložníkM. Kohút
99ZáložníkV. Sinyavskiy
21ÚtočníkM. Krmenčík6.41A

Prehľad zápasu

Sparta Praha a Slovácko remizovali 2:2. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: V. Sinyavskiy 17′, A. Sørensen 20′, M. Krmenčík 24′, V. Birmančević 79′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Sparta Praha mal 74% držanie lopty, Slovácko mal 26%. Sparta Praha mal 17 striel (7 na bránu), Slovácko mal 7 (4 na bránu). Sparta Praha urobil 5 striedaní, Slovácko urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Jaroslav Zelený 77′).

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs Slovácko vzájomné výsledky

18 stretnutí
Sparta Praha
11
výhier
Remízy
3
Slovácko
4
výhier
Góly spolu
53 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
8/18 · 44%
Nad 2,5
10/18 · 56%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

Slovácko

DLLLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026