Menu

Fk Jablonec vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou17. augusta 2024 o 20:00
12
Rozhodca: J. Machálek

Udalosti zápasu

FK Jablonec
Sparta Praha
Výkop
38′
L. Haraslín

asistencia: I. Tuci

Nemanja Tekijaški40′
Polčas
Goal cancelled60′
VAR
61′
D. PavelkaF. Panák
61′
L. HaraslínV. Birmančević
A. AléguéB. Kanakimana
66′
S. NebylaJ. Suchan
66′
68′
I. Tuci

asistencia: Á. Preciado

73′
J. ZelenýA. Sørensen
73′
Á. PreciadoM. Ryneš
74′Tomáš Wiesner
Dominik Hollý76′
D. HollýJ. Fortelný
78′
D. PuškáčM. Krulich
78′
D. SoučekH. Hurtado
85′
85′
I. TuciV. Olatunji
J. Martinec

asistencia: J. Fortelný

88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal7
6Shots off Goal8
12Total Shots20
2Blocked Shots5
7Shots insidebox16
5Shots outsidebox4
12Fouls13
6Corner Kicks6
6Offsides0
47%Ball Possession53%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
356Total passes409
259Passes accurate333
73%Passes %81%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FK Jablonec je 6.92, v porovnaní s 6.87 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FK Jablonec je J. Martinec (7.36), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FK Jablonec prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 15 asistenciami, na čele s S. Nebyla (4G). U Sparta Praha je to 13 gólov a 8 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FK Jablonec nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.06, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 6.96. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FK Jablonec nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.00, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FK Jablonec nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 3 u Sparta Praha s priemerom 6.88. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u FK Jablonec a 83% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FK Jablonec nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FK Jablonec je 27.8 (najmladší: D. Hollý (22), najstarší: J. Hanuš (37)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 27.8 (najmladší: M. Solbakken (25), najstarší: J. Zelený (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FK Jablonec majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 12 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FK Jablonec3-4-33-4-2-1Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
1Hanuš22Martinec4Tekijaš.14Souček7Tchantu.6Beran25Nebyla18Cedidla77Alégué26Hollý24Puškáč1Vindahl5Ross8Pavelka30Zelený17Preciado18Sadílek4Solbakk.28Wiesner29Krasniqi22Haraslín11Tuci

Náhradníci

Tréner: L. Kozel

Náhradníci

Tréner: L. Friis

FK JablonecSila pozíciíSparta Praha
6.92
Ø Hodnotenie
6.87
6.80Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.06Obranca (3 v 3)6.96
4G 2A1G 2A
7.00Záložník (4 v 4)6.78
6G 5A0G 1A
6.72Útočník (3 v 3)6.88
5G 8A12G 5A
FK Jablonec3-4-3
1BrankárJ. Hanuš6.8
22ObrancaJ. Martinec7.41G1A
4ObrancaN. Tekijaški7.23G
14ObrancaD. Souček6.71A
7ZáložníkV. Tchanturishvili6.91G2A
6ZáložníkM. Beran7.1
25ZáložníkS. Nebyla7.04G3A
18ZáložníkM. Cedidla6.91G
77ÚtočníkA. Alégué6.91G7A
26ÚtočníkD. Hollý6.73G
24ÚtočníkD. Puškáč6.51G1A
Sparta Praha3-4-2-1
1BrankárP. Vindahl7.0
5ObrancaM. Ross
8ObrancaD. Pavelka
30ObrancaJ. Zelený7.01G2A
17ZáložníkÁ. Preciado6.91A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
4ZáložníkM. Solbakken
28ZáložníkT. Wiesner
29ÚtočníkE. Krasniqi6.7
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A
11ÚtočníkI. Tuci6.4

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal FK Jablonec 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: L. Haraslín 38′, I. Tuci 68′, J. Martinec 88′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FK Jablonec mal 47% držanie lopty, Sparta Praha mal 53%. FK Jablonec mal 12 striel (4 na bránu), Sparta Praha mal 20 (7 na bránu). FK Jablonec urobil 5 striedaní, Sparta Praha urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (David Puskac 60′).

Rivalita od 2018

FK Jablonec vs Sparta Praha vzájomné výsledky

19 stretnutí
FK Jablonec
2
výhier
Remízy
6
Sparta Praha
11
výhier
Góly spolu
51 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
11/19 · 58%
Nad 2,5
10/19 · 53%

Aktuálna forma

FK Jablonec

LLWLWW

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026