Menu

Karvina vs Banik Ostrava

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Městský Stadión, Karviná28. augusta 2024 o 18:00
Domáci

Karviná

00
Rozhodca: K. Rouček

Udalosti zápasu

Karviná
Baník Ostrava
Výkop
VAR
36′Card upgrade
38′Erik Prekop
44′Ewerton
Polčas
M. RegáliD. Samko
61′
F. VechetaL. Ezeh
61′
67′
D. HolzerP. Kpozo
David Moses74′
A. MemićR. Mikuš
77′
D. MosesD. Žák
77′
77′
A. TankoJ. Klíma
Lucky Ezeh81′
Dominik Zak90+1′
Jaroslav Svozil90+3′
Card upgrade90+3′
VAR
M. RaspopovićA. Ražnatović
90′
90+1′
D. BuchtaS. Grygar
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal1
13Shots off Goal2
19Total Shots3
4Blocked Shots0
12Shots insidebox1
7Shots outsidebox2
12Fouls8
12Corner Kicks2
3Offsides3
65%Ball Possession35%
3Yellow Cards1
1Red Cards1
2Goalkeeper Saves2
523Total passes278
449Passes accurate194
86%Passes %70%
1.25expected_goals0.38
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Karviná je 6.82, v porovnaní s 6.75 u Baník Ostrava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Karviná je D. Krčík (7.35), u Baník Ostrava je to T. Rigo (7.13).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Karviná prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 2 asistenciami, na čele s D. Krčík (6G). U Baník Ostrava je to 4 gólov a 3 asistencií s lídrom J. Boula (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Karviná nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.07, zatiaľ čo Baník Ostrava má 3 obrancov s priemerom 6.68. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Karviná nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 4 u Baník Ostrava s hodnotením 6.80. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Karviná nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.42, v porovnaní s 3 u Baník Ostrava s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Karviná a 79% u Baník Ostrava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Karviná nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 25 u Baník Ostrava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Karviná je 27.0 (najmladší: D. Planka (20), najstarší: J. Fleišman (41)), zatiaľ čo Baník Ostrava má priemer 26.6 (najmladší: T. Rigo (23), najstarší: D. Holzer (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Karviná majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 17 u Baník Ostrava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Karviná4-2-3-13-4-1-2Baník Ostrava
GKDEFMIDFWD
30Lapeš20Raspopo.22Svozil37Krčík25Fleišman8Planka2Moses99Memić19Botos17Regáli13Vecheta35Markovič2Aririer.37Chaluš7Pojezný9Buchta5Boula12Rigo95Holzer32Ewerton33Prekop20Tanko

Náhradníci

Tréner: M. Hyský

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

KarvináSila pozíciíBaník Ostrava
6.82
Ø Hodnotenie
6.75
6.83Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.07Obranca (4 v 3)6.68
6G 2A0G 0A
6.72Záložník (5 v 4)6.80
0G 0A3G 3A
6.42Útočník (1 v 3)6.73
0G 0A1G 0A
Karviná4-2-3-1
30BrankárJ. Lapeš6.8
20ObrancaM. Raspopović
22ObrancaJ. Svozil
37ObrancaD. Krčík7.36G2A
25ObrancaJ. Fleišman6.8
8ZáložníkD. Planka6.7
2ZáložníkD. Moses
99ZáložníkA. Memić
19ZáložníkG. Botos
17ZáložníkM. Regáli
13ÚtočníkF. Vecheta6.4
Baník Ostrava3-4-1-2
35BrankárJ. Markovič
2ObrancaU. Aririerisim
37ObrancaM. Chaluš6.8
7ObrancaK. Pojezný6.6
9ZáložníkD. Buchta6.5
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
95ZáložníkD. Holzer6.71A
32ÚtočníkEwerton7.0
33ÚtočníkE. Prekop6.51G
20ÚtočníkA. Tanko

Prehľad zápasu

Karviná a Baník Ostrava remizovali 0:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Bolo udelených 4 žltých kariet, 2 červených kariet. Karviná mal 65% držanie lopty, Baník Ostrava mal 35%. Karviná mal 19 striel (2 na bránu), Baník Ostrava mal 3 (1 na bránu). Očakávané góly: Karviná 1.25 — Baník Ostrava 0.38. Karviná urobil 5 striedaní, Baník Ostrava urobil 3. VAR zasiahol: Card upgrade (Erik Prekop 36′), Card upgrade (Ioannis Foivos Botos 90′).

Rivalita od 2018

Karviná vs Baník Ostrava vzájomné výsledky

16 stretnutí
Karviná
4
výhier
Remízy
6
Baník Ostrava
6
výhier
Góly spolu
43 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
12/16 · 75%
Nad 2,5
11/16 · 69%

Aktuálna forma

Karviná

LLWWWL

Baník Ostrava

LLDLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026