Menu

Banik Ostrava vs Fk Jablonec

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava28. júla 2024 o 17:00
10
Rozhodca: K. Rouček

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
FK Jablonec
Výkop
4′Matěj Polidar
Quadri Adebayo Adediran26′
Uchenna Aririerisim40′
Polčas
A. TankoJ. Klíma
46′
T. RigoEwerton
46′
Q. AdediranE. Prekop
46′
Ewerton

asistencia: M. Šín

53′
58′
A. AléguéD. Souček
58′
D. HollýJ. Fortelný
M. RusnákD. Buchta
71′
74′
T. SchánělecO. Velich
75′
M. PolidarB. Kanakimana
84′
J. MartinecDudu Nardini
M. ŠínS. Grygar
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal1
1Shots off Goal2
6Total Shots8
3Blocked Shots5
4Shots insidebox2
2Shots outsidebox6
12Fouls11
3Corner Kicks3
2Offsides0
50%Ball Possession50%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
438Total passes437
335Passes accurate337
76%Passes %77%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.75, v porovnaní s 6.97 u FK Jablonec. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je T. Rigo (7.13), u FK Jablonec je to J. Martinec (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 4 asistenciami, na čele s J. Boula (2G). U FK Jablonec je to 14 gólov a 14 asistencií s lídrom S. Nebyla (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.69, zatiaľ čo FK Jablonec má 3 obrancov s priemerom 7.15. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 5 u FK Jablonec s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.42, v porovnaní s 2 u FK Jablonec s priemerom 6.94. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Baník Ostrava a 77% u FK Jablonec. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FK Jablonec. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 25.3 (najmladší: M. Šín (21), najstarší: D. Holzer (30)), zatiaľ čo FK Jablonec má priemer 27.3 (najmladší: D. Hollý (22), najstarší: J. Hanuš (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 20 u FK Jablonec. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava3-4-33-5-2FK Jablonec
GKDEFMIDFWD
35Markovič2Aririer.37Chaluš7Pojezný66Rusnák5Boula12Rigo95Holzer8Adediran20Tanko10Šín1Hanuš22Martinec4Tekijaš.18Cedidla7Tchantu.6Beran25Nebyla26Hollý21Polidar77Alégué36Scháněl.

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: L. Kozel

Baník OstravaSila pozíciíFK Jablonec
6.75
Ø Hodnotenie
6.97
Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.69Obranca (3 v 3)7.15
0G 0A5G 1A
6.86Záložník (4 v 5)6.90
3G 4A8G 6A
6.42Útočník (3 v 2)6.94
0G 0A1G 7A
Baník Ostrava3-4-3
35BrankárJ. Markovič
2ObrancaU. Aririerisim
37ObrancaM. Chaluš6.8
7ObrancaK. Pojezný6.6
66ZáložníkM. Rusnák6.71A
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
95ZáložníkD. Holzer6.71A
8ÚtočníkQ. Adediran
20ÚtočníkA. Tanko
10ÚtočníkM. Šín6.4
FK Jablonec3-5-2
1BrankárJ. Hanuš6.8
22ObrancaJ. Martinec7.41G1A
4ObrancaN. Tekijaški7.23G
18ObrancaM. Cedidla6.91G
7ZáložníkV. Tchanturishvili6.91G2A
6ZáložníkM. Beran7.1
25ZáložníkS. Nebyla7.04G3A
26ZáložníkD. Hollý6.73G
21ZáložníkM. Polidar6.81A
77ÚtočníkA. Alégué6.91G7A
36ÚtočníkT. Schánělec

Prehľad zápasu

Baník Ostrava zdolal FK Jablonec 1:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: Ewerton 53′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Baník Ostrava mal 50% držanie lopty, FK Jablonec mal 50%. Baník Ostrava mal 6 striel (2 na bránu), FK Jablonec mal 8 (1 na bránu). Baník Ostrava urobil 5 striedaní, FK Jablonec urobil 5.

Rivalita od 2025

Baník Ostrava vs FK Jablonec vzájomné výsledky

2 stretnutí
Baník Ostrava
0
výhier
Remízy
0
FK Jablonec
2
výhier
Góly spolu
6 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 41 v 2026Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Baník Ostrava

DLLLLL

FK Jablonec

LLWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 20. 4. 2026