Menu

Sparta Praha vs Plzen

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

epet ARENA, Praha26. mája 2024 o 16:00
11
Hostia

Plzen

Rozhodca: J. Všetečka

Udalosti zápasu

Sparta Praha
Plzen
Výkop
J. Zelený

asistencia: L. Krejčí

45+1′
Polčas
46′
J. MosqueraR. Hranáč
46′
I. MetsokoT. Chorý
51′Lukáš Hejda
L. HaraslínA. Karabec
61′
62′
E. JirkaJ. Kliment
71′
T. Chorý

asistencia: Cadu

J. KuchtaV. Olatunji
72′
M. RynešJ. Pešek
78′
L. SadílekP. Vydra
78′
L. KrejčíF. Panák
78′
Ángelo Preciado81′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal6
6Shots off Goal6
16Total Shots14
4Blocked Shots2
12Shots insidebox8
4Shots outsidebox6
6Fouls10
6Corner Kicks3
1Offsides0
52%Ball Possession48%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves5
431Total passes399
345Passes accurate327
80%Passes %82%
2.79expected_goals1.73
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 7.00, v porovnaní s 6.75 u Plzen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je L. Haraslín (7.51), u Plzen je to S. Dweh (7.04).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 29 gólmi a 16 asistenciami, na čele s L. Haraslín (12G). U Plzen je to 8 gólov a 6 asistencií s lídrom M. Vydra (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.93, zatiaľ čo Plzen má 3 obrancov s priemerom 6.64. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.08, oproti 4 u Plzen s hodnotením 7.01. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.97, v porovnaní s 3 u Plzen s priemerom 6.71. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Sparta Praha a 76% u Plzen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Plzen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 27.7 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: J. Zelený (33)), zatiaľ čo Plzen má priemer 29.0 (najmladší: S. Dweh (24), najstarší: L. Hejda (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 18 u Plzen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha5-4-13-4-2-1Plzen
GKDEFMIDFWD
1Vindahl2Preciado41Vitík37Krejčí30Zelený32Ryneš14Birmanč.18Sadílek4Solbakk.22Haraslín9Kuchta16Jedlička2Hejda24Havel40Dweh22Cadu6Červ23Kalvach18Mosquera33Jirka11Vydra93Metsoko

Náhradníci

Tréner: B. Priske

Náhradníci

Tréner: M. Koubek

Sparta PrahaSila pozíciíPlzen
7.00
Ø Hodnotenie
6.75
6.95Brankár (1 v 1)6.83
0G 0A0G 0A
6.93Obranca (5 v 3)6.64
1G 4A1G 1A
7.08Záložník (4 v 4)7.01
17G 7A1G 3A
6.97Útočník (1 v 3)6.71
11G 5A6G 2A
Sparta Praha5-4-1
1BrankárP. Vindahl7.0
2ObrancaÁ. Preciado6.91A
41ObrancaM. Vitík
37ObrancaL. Krejčí
30ObrancaJ. Zelený7.01G2A
32ObrancaM. Ryneš6.91A
14ZáložníkV. Birmančević7.15G2A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
4ZáložníkM. Solbakken
22ZáložníkL. Haraslín7.512G5A
9ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
Plzen3-4-2-1
16BrankárM. Jedlička6.8
2ObrancaL. Hejda6.3
24ObrancaM. Havel6.6
40ObrancaS. Dweh7.01G1A
22ZáložníkCadu
6ZáložníkL. Červ7.01G3A
23ZáložníkL. Kalvach
18ZáložníkJ. Mosquera
33ÚtočníkE. Jirka
11ÚtočníkM. Vydra6.76G2A
93ÚtočníkI. Metsoko

Prehľad zápasu

Sparta Praha a Plzen remizovali 1:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: J. Zelený 45′, T. Chorý 71′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Sparta Praha mal 52% držanie lopty, Plzen mal 48%. Sparta Praha mal 16 striel (6 na bránu), Plzen mal 14 (6 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 2.79 — Plzen 1.73. Sparta Praha urobil 5 striedaní, Plzen urobil 3.

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs Plzen vzájomné výsledky

21 stretnutí
Sparta Praha
6
výhier
Remízy
2
Plzen
13
výhier
Góly spolu
60 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
10/21 · 48%
Nad 2,5
14/21 · 67%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

Plzen

DWWWLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026