Menu

Slovacko vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště5. mája 2024 o 18:00
Domáci

Slovácko

24
Rozhodca: K. Roucek
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Slovácko
Sparta Praha
Výkop
12′
J. Kuchta

asistencia: V. Birmančević

24′
J. Kuchta

asistencia: T. Wiesner

Kim Seung-Bin

asistencia: D. Holzer

33′
Petr Reinberk34′
Filip Vecheta45′
Polčas
61′
L. SadílekQ. Laçi
63′
L. Haraslín

asistencia: Q. Laçi

M. KohútO. Mihálik
68′
P. ReinberkV. Sinyavskiy
68′
F. VechetaM. Kvasina
68′
V. Daníček

Penalty

72′
76′
V. BirmančevićA. Karabec
76′
J. KuchtaV. Olatunji
78′Adam Karabec
P. JuroškaR. Cicilia
78′
79′Tomáš Wiesner
82′
M. RynešJ. Zelený
82′
L. HaraslínI. Tuci
P. BlahútM. Petržela
83′
Ondřej Mihálik87′
Milan Petržela89′
90+5′
L. Krejčí

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal8
4Shots off Goal4
10Total Shots16
2Blocked Shots4
5Shots insidebox11
5Shots outsidebox5
14Fouls11
1Corner Kicks8
1Offsides4
35%Ball Possession65%
4Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves2
271Total passes508
187Passes accurate415
69%Passes %82%
1.33expected_goals2.43

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slovácko je 6.73, v porovnaní s 7.06 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slovácko je M. Havlík (7.05), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slovácko prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s P. Blahút (3G). U Sparta Praha je to 32 gólov a 18 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slovácko nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.62, zatiaľ čo Sparta Praha má 5 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slovácko nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.78, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slovácko nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Sparta Praha s priemerom 6.93. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Slovácko a 84% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slovácko nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 26 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slovácko je 30.7 (najmladší: P. Juroška (24), najstarší: T. Fryšták (38)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 27.8 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: F. Panák (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slovácko majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 21 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slovácko4-2-3-15-4-1Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
30Fryšták23Reinberk6Hofmann28Daníček7Holzer20Havlík13Kohút15Blahút18Seung-B.24Juroška9Vecheta1Vindahl28Wiesner25Sørensen27Panák37Krejčí32Ryneš14Birmanč.18Sadílek6Kairinen22Haraslín9Kuchta

Náhradníci

Tréner: M. Svědík

Náhradníci

Tréner: B. Priske

SlováckoSila pozíciíSparta Praha
6.73
Ø Hodnotenie
7.06
Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.62Obranca (4 v 5)7.04
1G 2A2G 2A
6.78Záložník (5 v 4)7.13
5G 3A18G 11A
Útočník (1 v 1)6.93
0G 0A12G 5A
Slovácko4-2-3-1
30BrankárT. Fryšták
23ObrancaP. Reinberk6.51A
6ObrancaS. Hofmann
28ObrancaV. Daníček6.71G1A
7ObrancaD. Holzer
20ZáložníkM. Havlík7.01G3A
13ZáložníkM. Kohút
15ZáložníkP. Blahút6.83G
18ZáložníkKim Seung-Bin6.81G
24ZáložníkP. Juroška6.6
9ÚtočníkF. Vecheta
Sparta Praha5-4-1
1BrankárP. Vindahl7.0
28ObrancaT. Wiesner
25ObrancaA. Sørensen7.11G1A
27ObrancaF. Panák7.11G
37ObrancaL. Krejčí
32ObrancaM. Ryneš6.91A
14ZáložníkV. Birmančević7.15G2A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
22ZáložníkL. Haraslín7.512G5A
9ÚtočníkJ. Kuchta6.912G5A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Slovácko 4:2. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: J. Kuchta 12′, J. Kuchta 24′, Kim Seung-Bin 33′, L. Haraslín 63′, V. Daníček 72′ (pen.), L. Krejčí 90′ (pen.). Bolo udelených 6 žltých kariet. Slovácko mal 35% držanie lopty, Sparta Praha mal 65%. Slovácko mal 10 striel (4 na bránu), Sparta Praha mal 16 (8 na bránu). Očakávané góly: Slovácko 1.33 — Sparta Praha 2.43. Slovácko urobil 5 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Rivalita od 2018

Slovácko vs Sparta Praha vzájomné výsledky

18 stretnutí
Slovácko
4
výhier
Remízy
4
Sparta Praha
10
výhier
Góly spolu
51 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
8/18 · 44%
Nad 2,5
10/18 · 56%

Aktuálna forma

Slovácko

DLLLLL

Sparta Praha

DWWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026