Menu

Slavia Praha vs Banik Ostrava

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Fortuna Arena, Praha4. mája 2024 o 18:00
Domáci

Slavia Praha

50
Rozhodca: L. Szikszay

Udalosti zápasu

Slavia Praha
Baník Ostrava
Výkop
Goal cancelled26′
VAR
I. Schranz
28′
29′Matúš Rusnák
41′Filip Blažek
Polčas
L. ProvodV. Jurečka
46′
M. Chytil

asistencia: D. Douděra

48′
VAR
51′Card upgrade
52′Abdullahi Tanko
V. Jurečka

asistencia: I. Schranz

55′
M. Chytil

asistencia: I. Schranz

58′
60′
J. KlímaT. Rigo
60′
F. KubalaQ. Adediran
60′
F. BlažekM. Frydrych
T. HolešD. Zima
69′
J. BořilM. Jurásek
74′
M. ChytilM. Tijani
75′
78′
M. RusnákR. Šudák
M. Jurásek

asistencia: V. Jurečka

78′
P. ŠevčíkS. Tecl
80′
Ivan Schranz85′
87′
S. GrygarL. Takács
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal1
4Shots off Goal4
19Total Shots8
6Blocked Shots3
14Shots insidebox4
5Shots outsidebox4
6Fouls10
2Corner Kicks4
1Offsides0
60%Ball Possession40%
1Yellow Cards2
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves4
516Total passes344
415Passes accurate248
80%Passes %72%
3.94expected_goals0.92

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slavia Praha je 6.95, v porovnaní s 6.68 u Baník Ostrava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slavia Praha je T. Holeš (7.42), u Baník Ostrava je to D. Lischka (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slavia Praha prispeli v tejto sezóne 27 gólmi a 21 asistenciami, na čele s M. Chytil (11G). U Baník Ostrava je to 1 gólov a 1 asistencií s lídrom D. Lischka (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slavia Praha nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo Baník Ostrava má 4 obrancov s priemerom 6.81. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slavia Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 5 u Baník Ostrava s hodnotením 6.53. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slavia Praha nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.87, v porovnaní s 1 u Baník Ostrava s priemerom 6.60. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Slavia Praha a 80% u Baník Ostrava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slavia Praha nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Baník Ostrava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slavia Praha je 28.5 (najmladší: T. Vlček (24), najstarší: J. Bořil (34)), zatiaľ čo Baník Ostrava má priemer 25.0 (najmladší: M. Šín (21), najstarší: D. Lischka (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slavia Praha majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 10 u Baník Ostrava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slavia Praha5-4-14-5-1Baník Ostrava
GKDEFMIDFWD
36Staněk21Douděra3Holeš5Ogbu27Vlček18Bořil26Schranz19Dorley23Ševčík17Provod13Chytil35Markovič66Rusnák26Blažek19Lischka11Šehić20Tanko21Klíma13Grygar10Šín7Pojezný28Kubala

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Slavia PrahaSila pozíciíBaník Ostrava
6.95
Ø Hodnotenie
6.68
6.84Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.00Obranca (5 v 4)6.81
7G 9A1G 1A
6.92Záložník (4 v 5)6.53
9G 11A0G 0A
6.87Útočník (1 v 1)6.60
11G 1A0G 0A
Slavia Praha5-4-1
36BrankárJ. Staněk6.8
21ObrancaD. Douděra7.01G4A
3ObrancaT. Holeš7.41G2A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
27ObrancaT. Vlček6.91G1A
18ObrancaJ. Bořil7.03G2A
26ZáložníkI. Schranz6.72G1A
19ZáložníkO. Dorley6.71A
23ZáložníkP. Ševčík
17ZáložníkL. Provod7.47G9A
13ÚtočníkM. Chytil6.911G1A
Baník Ostrava4-5-1
35BrankárJ. Markovič
66ObrancaM. Rusnák6.71A
26ObrancaF. Blažek
19ObrancaD. Lischka7.21G
11ObrancaE. Šehić6.6
20ZáložníkA. Tanko
21ZáložníkJ. Klíma
13ZáložníkS. Grygar
10ZáložníkM. Šín6.4
7ZáložníkK. Pojezný6.6
28ÚtočníkF. Kubala6.6

Prehľad zápasu

Slavia Praha zdolal Baník Ostrava 5:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: I. Schranz 28′, M. Chytil 48′, V. Jurečka 55′, M. Chytil 58′, M. Jurásek 78′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. Slavia Praha mal 60% držanie lopty, Baník Ostrava mal 40%. Slavia Praha mal 19 striel (9 na bránu), Baník Ostrava mal 8 (1 na bránu). Očakávané góly: Slavia Praha 3.94 — Baník Ostrava 0.92. Slavia Praha urobil 5 striedaní, Baník Ostrava urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Lukáš Provod 26′), Card upgrade (Abdullahi Tanko 51′).

Rivalita od 2025

Slavia Praha vs Baník Ostrava vzájomné výsledky

2 stretnutí
Slavia Praha
2
výhier
Remízy
0
Baník Ostrava
0
výhier
Góly spolu
4 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
0/2 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 02 v 2026Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Slavia Praha

WWLDWW

Baník Ostrava

DLLLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 20. 4. 2026