Menu

Plzen vs Slavia Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Doosan Aréna, Plzeň14. apríla 2024 o 18:00
Domáci

Plzen

10
Rozhodca: O. Pechanec

Udalosti zápasu

Plzen
Slavia Praha
Výkop
27′Lukáš Provod
Lukáš Kalvach37′
Polčas
46′
L. ProvodC. Zafeiris
Goal cancelled61′
VAR
66′Christos Zafeiris
66′
O. ZmrzlýL. Masopust
67′
V. JurečkaE. Diouf
72′
P. ŠevčíkM. Jurásek
I. MetsokoM. Vydra
74′
L. ČervI. Traoré
77′
79′Mojmir Chytil
P. Šulc

asistencia: T. Chorý

87′
88′
C. WallemM. Tijani
Martin Jedlička90+5′
P. ŠulcL. Hejda
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal1
5Shots off Goal7
12Total Shots12
5Blocked Shots4
7Shots insidebox7
5Shots outsidebox5
8Fouls17
5Corner Kicks8
1Offsides1
42%Ball Possession58%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
289Total passes396
199Passes accurate300
69%Passes %76%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Plzen je 7.14, v porovnaní s 6.90 u Slavia Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Plzen je P. Šulc (7.80), u Slavia Praha je to L. Provod (7.41).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Plzen prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 11 asistenciami, na čele s C. Souaré (3G). U Slavia Praha je to 20 gólov a 15 asistencií s lídrom M. Chytil (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Plzen nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo Slavia Praha má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Plzen nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.26, oproti 5 u Slavia Praha s hodnotením 7.06. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Plzen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Slavia Praha s priemerom 6.87. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Plzen a 76% u Slavia Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Plzen nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Slavia Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Plzen je 26.9 (najmladší: C. Souaré (23), najstarší: J. Kopic (35)), zatiaľ čo Slavia Praha má priemer 26.4 (najmladší: T. Vlček (24), najstarší: J. Staněk (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Plzen majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 19 u Slavia Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Plzen3-5-24-2-3-1Slavia Praha
GKDEFMIDFWD
16Jedlička40Dweh3Hranáč21Jemelka10Kopic19Souaré31Šulc23Kalvach6Červ15Chorý93Metsoko36Staněk27Vlček5Ogbu4Zima33Zmrzlý23Ševčík19Dorley6Wallem17Provod15Jurečka13Chytil

Náhradníci

Tréner: M. Koubek

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

PlzenSila pozíciíSlavia Praha
7.14
Ø Hodnotenie
6.90
6.83Brankár (1 v 1)6.84
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (3 v 4)6.83
3G 1A2G 4A
7.26Záložník (5 v 5)7.06
5G 10A7G 10A
Útočník (2 v 1)6.87
0G 0A11G 1A
Plzen3-5-2
16BrankárM. Jedlička6.8
40ObrancaS. Dweh7.01G1A
3ObrancaR. Hranáč
21ObrancaV. Jemelka7.22G
10ZáložníkJ. Kopic
19ZáložníkC. Souaré7.03G5A
31ZáložníkP. Šulc7.81G3A
23ZáložníkL. Kalvach
6ZáložníkL. Červ7.01G2A
15ÚtočníkT. Chorý
93ÚtočníkI. Metsoko
Slavia Praha4-2-3-1
36BrankárJ. Staněk6.8
27ObrancaT. Vlček6.91G1A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
4ObrancaD. Zima6.92A
33ObrancaO. Zmrzlý6.91A
23ZáložníkP. Ševčík
19ZáložníkO. Dorley6.71A
6ZáložníkC. Wallem
17ZáložníkL. Provod7.47G9A
15ZáložníkV. Jurečka
13ÚtočníkM. Chytil6.911G1A

Prehľad zápasu

Plzen zdolal Slavia Praha 1:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: P. Šulc 87′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Plzen mal 42% držanie lopty, Slavia Praha mal 58%. Plzen mal 12 striel (2 na bránu), Slavia Praha mal 12 (1 na bránu). Plzen urobil 3 striedaní, Slavia Praha urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Pavel Šulc 61′).

Rivalita od 2018

Plzen vs Slavia Praha vzájomné výsledky

21 stretnutí
Plzen
3
výhier
Remízy
4
Slavia Praha
14
výhier
Góly spolu
62 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
10/21 · 48%
Nad 2,5
12/21 · 57%

Aktuálna forma

Plzen

WWLDDW

Slavia Praha

WWLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026