Menu

Sparta Praha vs Zlin

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

epet ARENA, Praha26. novembra 2023 o 18:00
20
Hostia

Zlin

Rozhodca: J. Všetečka

Udalosti zápasu

Sparta Praha
Zlin
Výkop
V. Birmančević

asistencia: J. Kuchta

3′
30′Jakub Cernin
V. Birmančević
40′
Polčas
60′
L. BartošákY. Dramé
60′
J. JanetzkýT. Slončík
M. VitíkL. Krejčí
62′
L. HaraslínA. Karabec
62′
K. KairinenQ. Laçi
72′
J. KuchtaV. Olatunji
72′
77′
A. FantišR. Reiter
77′
D. TkáčF. Žák
V. BirmančevićJ. Pešek
79′
84′
A. BužekD. Simerský
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
7Shots off Goal3
13Total Shots10
0Blocked Shots3
10Shots insidebox5
3Shots outsidebox5
9Fouls5
5Corner Kicks3
4Offsides0
63%Ball Possession37%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
608Total passes358
526Passes accurate275
87%Passes %77%
2.11expected_goals0.59

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 7.07, v porovnaní s 6.76 u Zlin. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je L. Haraslín (7.51), u Zlin je to S. Dostál (7.06).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 31 gólmi a 19 asistenciami, na čele s L. Haraslín (12G). U Zlin je to 7 gólov a 4 asistencií s lídrom J. Černín (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo Zlin má 3 obrancov s priemerom 6.67. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 4 u Zlin s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.19, v porovnaní s 3 u Zlin s priemerom 6.63. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Sparta Praha a 63% u Zlin. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 17 u Zlin. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 28.8 (najmladší: P. Vindahl (27), najstarší: J. Zelený (33)), zatiaľ čo Zlin má priemer 30.8 (najmladší: J. Černín (26), najstarší: L. Bartošák (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 25 u Zlin. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha3-4-2-13-4-2-1Zlin
GKDEFMIDFWD
1Vindahl41Vitík27Panák25Sørensen28Wiesner6Kairinen18Sadílek30Zelený14Birmanč.22Haraslín9Kuchta17Dostál14Cedidla24Černín6Didiba15Fantiš68Janetzký21Bužek4Pidro31Bartošák12Tkáč77Vukadin.

Náhradníci

Tréner: B. Priske

Náhradníci

Tréner: B. Červenka

Sparta PrahaSila pozíciíZlin
7.07
Ø Hodnotenie
6.76
6.95Brankár (1 v 1)7.06
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (3 v 3)6.67
1G 1A5G 3A
6.96Záložník (4 v 4)
2G 6A0G 0A
7.19Útočník (3 v 3)6.63
28G 12A2G 1A
Sparta Praha3-4-2-1
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
25ObrancaA. Sørensen7.11A
28ZáložníkT. Wiesner
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
30ZáložníkJ. Zelený7.01G2A
14ÚtočníkV. Birmančević7.15G2A
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A
9ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
Zlin3-4-2-1
17BrankárS. Dostál7.1
14ObrancaM. Cedidla
24ObrancaJ. Černín6.75G1A
6ObrancaJ. Didiba6.72A
15ZáložníkA. Fantiš
68ZáložníkJ. Janetzký
21ZáložníkA. Bužek
4ZáložníkS. Pidro
31ÚtočníkL. Bartošák6.62G1A
12ÚtočníkD. Tkáč
77ÚtočníkV. Vukadinović

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Zlin 2:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: V. Birmančević 3′, V. Birmančević 40′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Sparta Praha mal 63% držanie lopty, Zlin mal 37%. Sparta Praha mal 13 striel (6 na bránu), Zlin mal 10 (4 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 2.11 — Zlin 0.59. Sparta Praha urobil 5 striedaní, Zlin urobil 5.

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs Zlin vzájomné výsledky

13 stretnutí
Sparta Praha
10
výhier
Remízy
2
Zlin
1
výhier
Góly spolu
38 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
5/13 · 38%
Nad 2,5
7/13 · 54%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

Zlin

WLWLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026