Menu

Banik Ostrava vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava12. novembra 2023 o 15:00
01
Rozhodca: J. Petřík

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
Sparta Praha
Výkop
Ewerton27′
VAR
29′Penalty cancelled
Filip Kubala31′
David Lischka32′
32′Jan Kuchta
Polčas
48′
F. Panák

asistencia: V. Birmančević

63′
L. HaraslínA. Karabec
70′
Q. LaçiL. Sadílek
F. KubalaL. Almási
80′
A. TankoJ. Klíma
80′
81′
A. PreciadoT. Wiesner
EwertonM. Šín
87′
90+9′Peter Vindahl Jensen
T. RigoM. Frydrych
90+8′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal2
8Shots off Goal1
24Total Shots9
10Blocked Shots6
11Shots insidebox6
13Shots outsidebox3
11Fouls8
16Corner Kicks4
3Offsides1
60%Ball Possession40%
4Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
395Total passes279
329Passes accurate209
83%Passes %75%
2.15expected_goals1.09

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.85, v porovnaní s 7.02 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je D. Lischka (7.16), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Boula (2G). U Sparta Praha je to 30 gólov a 16 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.82, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Sparta Praha s priemerom 7.19. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Baník Ostrava a 82% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 26.3 (najmladší: T. Rigo (23), najstarší: Ewerton (29)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 28.9 (najmladší: P. Vindahl (27), najstarší: J. Zelený (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 12 ligových štartov, oproti 18 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava4-2-3-13-4-3Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
30Letáček77Ndefe19Lischka7Pojezný15Kpozo12Rigo5Boula9Buchta28Kubala32Ewerton20Tanko1Vindahl41Vitík27Panák25Sørensen2Preciado8Pavelka20Laçi30Zelený14Birmanč.9Kuchta22Haraslín

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: B. Priske

Baník OstravaSila pozíciíSparta Praha
6.85
Ø Hodnotenie
7.02
Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (4 v 3)7.11
1G 1A1G 1A
6.82Záložník (5 v 4)6.83
3G 2A1G 3A
Útočník (1 v 3)7.19
0G 0A28G 12A
Baník Ostrava4-2-3-1
30BrankárJ. Letáček
77ObrancaGigli Ndefe
19ObrancaD. Lischka7.21G
7ObrancaK. Pojezný6.6
15ObrancaP. Kpozo7.01A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
9ZáložníkD. Buchta6.5
28ZáložníkF. Kubala6.6
32ZáložníkEwerton7.0
20ÚtočníkA. Tanko
Sparta Praha3-4-3
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
25ObrancaA. Sørensen7.11A
2ZáložníkA. Preciado6.91A
8ZáložníkD. Pavelka
20ZáložníkQ. Laçi6.6
30ZáložníkJ. Zelený7.01G2A
14ÚtočníkV. Birmančević7.15G2A
9ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Baník Ostrava 1:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: F. Panák 48′. Bolo udelených 6 žltých kariet. Baník Ostrava mal 60% držanie lopty, Sparta Praha mal 40%. Baník Ostrava mal 24 striel (6 na bránu), Sparta Praha mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: Baník Ostrava 2.15 — Sparta Praha 1.09. Baník Ostrava urobil 4 striedaní, Sparta Praha urobil 3. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Martin Vitík 29′).

Rivalita od 2018

Baník Ostrava vs Sparta Praha vzájomné výsledky

20 stretnutí
Baník Ostrava
2
výhier
Remízy
5
Sparta Praha
13
výhier
Góly spolu
67 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
13/20 · 65%
Nad 2,5
14/20 · 70%

Aktuálna forma

Baník Ostrava

LLDLLL

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026