Menu

Banik Ostrava vs Pardubice

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava7. októbra 2023 o 18:00
11
Hostia

Pardubice

Rozhodca: J. Petřík

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
Pardubice
Výkop
42′
K. Daněk

Penalty

Polčas
Ewerton

asistencia: T. Rigo

50′
53′Krystof Daněk
64′
P. ČernýL. Krobot
64′
M. HlavatýE. Tischler
Gigli NdefeJ. Juroška
67′
T. RigoM. Šín
67′
71′
Š. MíšekJ. Matoušek
71′
V. SychraM. Helešic
A. TankoL. Almási
72′
74′
D. DarmovzalD. Donát
Filip Kubala77′
D. BuchtaD. Fadairo
87′
J. BoulaF. Kaloč
87′
David Lischka90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal5
13Shots off Goal2
28Total Shots8
9Blocked Shots1
13Shots insidebox4
15Shots outsidebox4
10Fouls15
10Corner Kicks1
0Offsides0
64%Ball Possession36%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
496Total passes294
416Passes accurate206
84%Passes %70%
2.64expected_goals1.19

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.86, v porovnaní s 6.62 u Pardubice. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je D. Lischka (7.16), u Pardubice je to V. Sychra (6.72).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Boula (2G). U Pardubice je to 2 gólov a 3 asistencií s lídrom Š. Míšek (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo Pardubice má 4 obrancov s priemerom 6.61. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 5 u Pardubice s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.60, v porovnaní s 1 u Pardubice s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Baník Ostrava a 73% u Pardubice. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 6 u Pardubice. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 26.3 (najmladší: T. Rigo (23), najstarší: Ewerton (29)), zatiaľ čo Pardubice má priemer 24.8 (najmladší: Š. Míšek (20), najstarší: M. Surzyn (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 12 ligových štartov, oproti 10 u Pardubice. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava4-4-1-14-3-2-1Pardubice
GKDEFMIDFWD
30Letáček77Ndefe19Lischka7Pojezný15Kpozo9Buchta5Boula12Rigo32Ewerton20Tanko28Kubala93Budinský6Icha4Halinský35Kukučka23Surzyn11Daněk15Darmovz.19Hlavatý18Míšek27Sychra9Černý

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: R. Kováč

Baník OstravaSila pozíciíPardubice
6.86
Ø Hodnotenie
6.62
6.92Obranca (4 v 4)6.61
1G 1A0G 0A
6.88Záložník (4 v 5)6.63
3G 2A2G 3A
6.60Útočník (2 v 1)
0G 0A0G 0A
Baník Ostrava4-4-1-1
30BrankárJ. Letáček
77ObrancaGigli Ndefe
19ObrancaD. Lischka7.21G
7ObrancaK. Pojezný6.6
15ObrancaP. Kpozo7.01A
9ZáložníkD. Buchta6.5
5ZáložníkJ. Boula6.92G2A
12ZáložníkT. Rigo7.11G
32ZáložníkEwerton7.0
20ÚtočníkA. Tanko
28ÚtočníkF. Kubala6.6
Pardubice4-3-2-1
93BrankárV. Budinský
6ObrancaM. Icha
4ObrancaD. Halinský
35ObrancaO. Kukučka
23ObrancaM. Surzyn6.6
11ZáložníkK. Daněk
15ZáložníkD. Darmovzal6.5
19ZáložníkM. Hlavatý6.71A
18ZáložníkŠ. Míšek6.61G
27ZáložníkV. Sychra6.71G2A
9ÚtočníkP. Černý

Prehľad zápasu

Baník Ostrava a Pardubice remizovali 1:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: K. Daněk 42′ (pen.), Ewerton 50′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Baník Ostrava mal 64% držanie lopty, Pardubice mal 36%. Baník Ostrava mal 28 striel (6 na bránu), Pardubice mal 8 (5 na bránu). Očakávané góly: Baník Ostrava 2.64 — Pardubice 1.19. Baník Ostrava urobil 5 striedaní, Pardubice urobil 5.

Rivalita od 2020

Baník Ostrava vs Pardubice vzájomné výsledky

12 stretnutí
Baník Ostrava
8
výhier
Remízy
1
Pardubice
3
výhier
Góly spolu
45 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
7/12 · 58%
Nad 2,5
9/12 · 75%

Aktuálna forma

Baník Ostrava

DLLLLL

Pardubice

WWWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026