Menu

Malmo Ff vs Ifk Goteborg

Eleda Stadion, Malmö28. októbra 2024 o 19:10
Domáci

Malmo FF

21
Rozhodca: G. Nyberg

Udalosti zápasu

Malmo FF
IFK Goteborg
Výkop
25′
L. Skjellerup
Anders Christiansen41′
Polčas
O. BergT. Ali
46′
T. Ali

asistencia: Gabriel Busanello

59′
S. PeñaH. Bolin
60′
60′
O. PetterssonE. Salomonsson
62′Gustav Svensson
73′
K. ÞórðarsonD. Kruse
A. ChristiansenO. Rosengren
76′
H. Bolin

asistencia: T. Ali

77′
84′
S. OhlssonS. Abdullahi
84′
R. LundqvistL. Carlstrand
Taha Ali90+3′
Lasse Berg Johnsen90+1′
E. BotheimN. Zätterström
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
4Shots off Goal5
13Total Shots9
4Blocked Shots3
7Shots insidebox5
6Shots outsidebox4
9Fouls11
4Corner Kicks4
1Offsides2
75%Ball Possession25%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves3
626Total passes196
542Passes accurate119
87%Passes %61%
1.15expected_goals0.64
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Malmo FF je 7.03, v porovnaní s 6.90 u IFK Goteborg. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Malmo FF je P. Jansson (7.33), u IFK Goteborg je to J. Bager (7.05).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Malmo FF prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 9 asistenciami, na čele s A. Christiansen (4G). U IFK Goteborg je to 6 gólov a 4 asistencií s lídrom K. Þórðarson (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Malmo FF nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo IFK Goteborg má 4 obrancov s priemerom 6.97. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Malmo FF nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.08, oproti 5 u IFK Goteborg s hodnotením 6.84. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Malmo FF nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.78, v porovnaní s 1 u IFK Goteborg s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 52% u Malmo FF a 47% u IFK Goteborg. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Malmo FF nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 16 u IFK Goteborg. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Malmo FF je 30.9 (najmladší: C. Rösler (25), najstarší: J. Dahlin (39)), zatiaľ čo IFK Goteborg má priemer 28.3 (najmladší: L. Skjellerup (23), najstarší: G. Svensson (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Malmo FF majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 10 u IFK Goteborg. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Malmo FF4-4-24-2-3-1IFK Goteborg
GKDEFMIDFWD
27Dahlin17Larsen18Jansson19Rösler25Busanel.16Berg8Peña23Johnsen10Christi.9Thelin20Botheim12Karlstr.5Ohlsson13Svensson8Bager6Trondsen23Þórðars.21Carlén7Petters.30Lundqvi.14Norlin9Skjelle.

Náhradníci

Tréner: H. Rydström

Náhradníci

Tréner: S. Billborn

Malmo FFSila pozíciíIFK Goteborg
7.03
Ø Hodnotenie
6.90
7.11Obranca (4 v 4)6.97
6G 4A0G 0A
7.08Záložník (4 v 5)6.84
7G 3A6G 4A
6.78Útočník (2 v 1)
3G 2A0G 0A
Malmo FF4-4-2
27BrankárJ. Dahlin
17ObrancaJ. Stryger Larsen7.02G1A
18ObrancaP. Jansson7.32G
19ObrancaC. Rösler6.92G1A
25ObrancaGabriel Busanello7.22A
16ZáložníkO. Berg6.81A
8ZáložníkS. Peña
23ZáložníkL. Berg Johnsen7.33G2A
10ZáložníkA. Christiansen7.14G
9ÚtočníkI. Kiese Thelin6.83G2A
20ÚtočníkE. Botheim6.8
IFK Goteborg4-2-3-1
12BrankárJ. Karlstrøm
5ObrancaS. Ohlsson
13ObrancaG. Svensson7.0
8ObrancaJ. Bager7.0
6ObrancaA. Trondsen6.9
23ZáložníkK. Þórðarson7.06G3A
21ZáložníkA. Carlén6.6
7ZáložníkO. Pettersson
30ZáložníkR. Lundqvist6.81A
14ZáložníkG. Norlin
9ÚtočníkL. Skjellerup

Prehľad zápasu

Malmo FF zdolal IFK Goteborg 2:1. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: L. Skjellerup 25′, T. Ali 59′, H. Bolin 77′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Malmo FF mal 75% držanie lopty, IFK Goteborg mal 25%. Malmo FF mal 13 striel (5 na bránu), IFK Goteborg mal 9 (1 na bránu). Očakávané góly: Malmo FF 1.15 — IFK Goteborg 0.64. Malmo FF urobil 4 striedaní, IFK Goteborg urobil 4.

Rivalita od 2016

Malmo FF vs IFK Goteborg vzájomné výsledky

20 stretnutí
Malmo FF
10
výhier
Remízy
5
IFK Goteborg
5
výhier
Góly spolu
48 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
8/20 · 40%
Nad 2,5
11/20 · 55%

Aktuálna forma

Malmo FF

LWWWLL

IFK Goteborg

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026