Menu

If Elfsborg vs Hammarby Ff

Borås Arena, Borås22. septembra 2024 o 14:00
00
Rozhodca: V. Wolf

Udalosti zápasu

IF Elfsborg
Hammarby FF
Výkop
13′Victor Eriksson
Michael Baidoo23′
Sebastian Holmén30′
Polčas
66′
N. BesaraO. Johansson Schellhas
66′
Montader MadjedM. Karlsson
A. ZeneliP. Frick
67′
A. QasemJ. Abdullai
67′
B. ZeneliA. Baldursson
77′
M. BaidooE. Holten
78′
84′
B. TouréS. Clemmensen
85′
T. TekieI. Fofana
Per Frick90+2′
90+2′Ibrahima Fofana
90+2′
H. SkoglundS. Strand
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
3Shots off Goal4
9Total Shots12
4Blocked Shots4
4Shots insidebox7
5Shots outsidebox5
17Fouls6
8Corner Kicks6
1Offsides1
36%Ball Possession64%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves2
290Total passes557
231Passes accurate494
80%Passes %89%
0.56expected_goals0.62
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy IF Elfsborg je 7.06, v porovnaní s 7.22 u Hammarby FF. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč IF Elfsborg je B. Zeneli (7.45), u Hammarby FF je to N. Besara (7.62).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky IF Elfsborg prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 18 asistenciami, na čele s S. Hedlund (4G). U Hammarby FF je to 33 gólov a 20 asistencií s lídrom N. Besara (17G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

IF Elfsborg nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.06, zatiaľ čo Hammarby FF má 4 obrancov s priemerom 7.23. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

IF Elfsborg nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.11, oproti 5 u Hammarby FF s hodnotením 7.39. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

IF Elfsborg nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.92, v porovnaní s 1 u Hammarby FF s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 44% u IF Elfsborg a 55% u Hammarby FF. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu IF Elfsborg nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 23 u Hammarby FF. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky IF Elfsborg je 27.4 (najmladší: T. Ouma (21), najstarší: N. Hult (35)), zatiaľ čo Hammarby FF má priemer 25.3 (najmladší: B. Touré (19), najstarší: N. Besara (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu IF Elfsborg majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 26 u Hammarby FF. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

IF Elfsborg3-4-34-2-3-1Hammarby FF
GKDEFMIDFWD
31Petters.8Holmén4Henriks.2Yegbe15Hedlund27Zeneli16Ouma23Hult9Zeneli10Baidoo18Qasem1Hahn2Skoglund6Vagić4Eriksson30Pinas8Hammar5Tekie18Madjed20Besara28Touré9Erabi

Náhradníci

Tréner: O. Hiljemark

Náhradníci

Tréner: K. Hellberg

IF ElfsborgSila pozíciíHammarby FF
7.06
Ø Hodnotenie
7.22
7.02Brankár (1 v 1)7.04
0G 0A0G 0A
7.06Obranca (3 v 4)7.23
2G 1A4G 7A
7.11Záložník (4 v 5)7.39
7G 15A25G 12A
6.92Útočník (3 v 1)6.84
2G 2A4G 1A
IF Elfsborg3-4-3
31BrankárI. Pettersson7.0
8ObrancaS. Holmén6.91G
4ObrancaG. Henriksson
2ObrancaT. Yegbe7.21G1A
15ZáložníkS. Hedlund6.94G4A
27ZáložníkB. Zeneli7.52G8A
16ZáložníkT. Ouma
23ZáložníkN. Hult7.01G3A
9ÚtočníkA. Zeneli6.92G2A
10ÚtočníkM. Baidoo
18ÚtočníkA. Qasem
Hammarby FF4-2-3-1
1BrankárW. Hahn7.0
2ObrancaH. Skoglund7.24A
6ObrancaP. Vagić6.9
4ObrancaV. Eriksson7.22G2A
30ObrancaS. Pinas7.62G1A
8ZáložníkF. Hammar
5ZáložníkT. Tekie7.21G4A
18ZáložníkMontader Madjed7.37G5A
20ZáložníkN. Besara7.617G3A
28ZáložníkB. Touré
9ÚtočníkJ. Erabi6.84G1A

Prehľad zápasu

IF Elfsborg a Hammarby FF remizovali 0:0. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Bolo udelených 5 žltých kariet. IF Elfsborg mal 36% držanie lopty, Hammarby FF mal 64%. IF Elfsborg mal 9 striel (2 na bránu), Hammarby FF mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: IF Elfsborg 0.56 — Hammarby FF 0.62. IF Elfsborg urobil 4 striedaní, Hammarby FF urobil 5.

Rivalita od 2016

IF Elfsborg vs Hammarby FF vzájomné výsledky

20 stretnutí
IF Elfsborg
7
výhier
Remízy
5
Hammarby FF
8
výhier
Góly spolu
59 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
9/20 · 45%
Nad 2,5
12/20 · 60%

Aktuálna forma

IF Elfsborg

LWWLLL

Hammarby FF

DWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026