Menu

If Elfsborg vs Gais

Borås Arena, Borås11. augusta 2024 o 16:00
21
Hostia

Gais

Rozhodca: K. Karlsson

Udalosti zápasu

IF Elfsborg
Gais
Výkop
M. Baidoo

asistencia: N. Hult

8′
14′
A. Ahl-Holmström

asistencia: R. Wendin Thomasson

A. Čardaklija

Own Goal

30′
Polčas
Ahmed Qasem63′
63′
M. ÇelikC. Amatkarijo
64′
R. Wendin ThomassonJ. Åberg
Ahmed Qasem66′
Ahmed Qasem66′
J. AbdullaiL. Östman
75′
77′
A. BoudriJ. Lindberg
77′
A. ČardaklijaF. Beckman
B. ZeneliJ. Thomasen
81′
85′Harun Ibrahim
86′
A. WängbergL. Hedlund
90+4′Kees Sims
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
6Shots off Goal5
15Total Shots9
5Blocked Shots2
11Shots insidebox7
4Shots outsidebox2
21Fouls13
6Corner Kicks3
0Offsides1
41%Ball Possession59%
2Yellow Cards1
1Red Cards1
1Goalkeeper Saves4
336Total passes488
253Passes accurate416
75%Passes %85%
1.08expected_goals1.20
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy IF Elfsborg je 7.08, v porovnaní s 7.12 u Gais. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč IF Elfsborg je B. Zeneli (7.45), u Gais je to G. Lundgren (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky IF Elfsborg prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 16 asistenciami, na čele s S. Hedlund (4G). U Gais je to 12 gólov a 13 asistencií s lídrom A. Boudri (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

IF Elfsborg nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.06, zatiaľ čo Gais má 4 obrancov s priemerom 7.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

IF Elfsborg nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.11, oproti 3 u Gais s hodnotením 7.01. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

IF Elfsborg nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Gais s priemerom 7.43. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 44% u IF Elfsborg a 51% u Gais. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu IF Elfsborg nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 25 u Gais. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky IF Elfsborg je 26.5 (najmladší: J. Abdullai (20), najstarší: N. Hult (35)), zatiaľ čo Gais má priemer 25.7 (najmladší: A. Čardaklija (20), najstarší: M. Çelik (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu IF Elfsborg majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 15 u Gais. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

IF Elfsborg3-4-34-3-3Gais
GKDEFMIDFWD
31Petters.8Holmén4Henriks.2Yegbe15Hedlund27Zeneli16Ouma23Hult14Abdullai10Baidoo18Qasem13Sims6Wängberg4Norén22Čardakl.5Thomass.21Henriks.32Ibrahim17Boudri9Lundgren18Ahl-Hol.10Çelik

Náhradníci

Tréner: O. Hiljemark

Náhradníci

Tréner: F. Holmberg

IF ElfsborgSila pozíciíGais
7.08
Ø Hodnotenie
7.12
7.02Brankár (1 v 1)7.23
0G 0A0G 0A
7.06Obranca (3 v 4)7.08
2G 1A0G 3A
7.11Záložník (4 v 3)7.01
7G 15A10G 2A
Útočník (3 v 3)7.43
0G 0A2G 8A
IF Elfsborg3-4-3
31BrankárI. Pettersson7.0
8ObrancaS. Holmén6.91G
4ObrancaG. Henriksson
2ObrancaT. Yegbe7.21G1A
15ZáložníkS. Hedlund6.94G4A
27ZáložníkB. Zeneli7.52G8A
16ZáložníkT. Ouma
23ZáložníkN. Hult7.01G3A
14ÚtočníkJ. Abdullai
10ÚtočníkM. Baidoo
18ÚtočníkA. Qasem
Gais4-3-3
13BrankárK. Sims7.2
6ObrancaA. Wängberg7.02A
4ObrancaA. Norén
22ObrancaA. Čardaklija7.2
5ObrancaR. Wendin Thomasson7.11A
21ZáložníkA. Henriksson6.91G
32ZáložníkH. Ibrahim7.03G
17ZáložníkA. Boudri7.16G2A
9ÚtočníkG. Lundgren7.42G8A
18ÚtočníkA. Ahl-Holmström
10ÚtočníkM. Çelik

Prehľad zápasu

IF Elfsborg zdolal Gais 2:1. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: M. Baidoo 8′, A. Ahl-Holmström 14′, A. Čardaklija 30′ (o.g.). Bolo udelených 3 žltých kariet, 2 červených kariet. IF Elfsborg mal 41% držanie lopty, Gais mal 59%. IF Elfsborg mal 15 striel (4 na bránu), Gais mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: IF Elfsborg 1.08 — Gais 1.20. IF Elfsborg urobil 2 striedaní, Gais urobil 5.

Rivalita od 2024

IF Elfsborg vs Gais vzájomné výsledky

5 stretnutí
IF Elfsborg
2
výhier
Remízy
0
Gais
3
výhier
Góly spolu
12 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
2/5 · 40%
Nad 2,5
2/5 · 40%

Aktuálna forma

IF Elfsborg

LWWLLL

Gais

LWWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026