Menu

Ifk Norrkoping vs If Elfsborg

PlatinumCars Arena, Norrköping25. apríla 2024 o 19:00
42
Rozhodca: G. Maqedonci

Udalosti zápasu

IFK Norrkoping
IF Elfsborg
Výkop
27′Buhari Ibrahim
30′
M. Baidoo

asistencia: S. Hedlund

45+2′
S. Hedlund

asistencia: N. Hult

Polčas
C. Nyman

asistencia: I. Ssewankambo

57′
59′
M. BaidooA. Qasem
59′
P. FrickJ. Abdullai
I. Lushaku

asistencia: M. Watson

61′
M. BaggesenY. Kalley
62′
A. SögaardJesper Ceesay
62′
C. Nyman

asistencia: T. Prica

74′
78′
N. SöderbergT. Ouma
78′
A. ZeneliD. Krasniqi
81′
S. HedlundB. Zeneli
I. SsewankamboA. Eriksson
83′
T. PricaD. Salihović
84′
A. Traustason
84′
Daniel Eid87′
C. NymanC. Björk
88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal6
3Shots off Goal5
13Total Shots13
1Blocked Shots2
8Shots insidebox10
5Shots outsidebox3
8Fouls11
5Corner Kicks5
0Offsides3
52%Ball Possession48%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
473Total passes418
370Passes accurate319
78%Passes %76%
1.07expected_goals1.67

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy IFK Norrkoping je 6.89, v porovnaní s 6.93 u IF Elfsborg. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč IFK Norrkoping je C. Nyman (7.19), u IF Elfsborg je to T. Yegbe (7.18).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky IFK Norrkoping prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 9 asistenciami, na čele s C. Nyman (11G). U IF Elfsborg je to 14 gólov a 11 asistencií s lídrom S. Hedlund (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

IFK Norrkoping nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo IF Elfsborg má 4 obrancov s priemerom 6.96. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

IFK Norrkoping nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u IF Elfsborg s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

IFK Norrkoping nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.09, v porovnaní s 3 u IF Elfsborg s priemerom 6.87. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne —% u IFK Norrkoping a 45% u IF Elfsborg. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu IFK Norrkoping nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 22 u IF Elfsborg. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky IFK Norrkoping je 27.5 (najmladší: M. Baggesen (22), najstarší: C. Nyman (33)), zatiaľ čo IF Elfsborg má priemer 28.6 (najmladší: I. Buhari (24), najstarší: J. Larsson (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu IFK Norrkoping majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 20 u IF Elfsborg. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

IFK Norrkoping4-4-24-3-3IF Elfsborg
GKDEFMIDFWD
1Jansson20Eid19Watson4Sögaard3Baggesen23Ceesay6Ssewank.11Lushaku22Prica9Trausta.5Nyman31Petters.13Larsson29Buhari2Yegbe23Hult28Söderbe.10Baidoo6Baldurs.15Hedlund17Frick9Zeneli

Náhradníci

Tréner: A. Alm

Náhradníci

Tréner: J. Thelin

IFK NorrkopingSila pozíciíIF Elfsborg
6.89
Ø Hodnotenie
6.93
Brankár (1 v 1)7.02
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)6.96
2G 2A5G 4A
6.71Záložník (4 v 3)
3G 2A0G 0A
7.09Útočník (2 v 3)6.87
16G 5A9G 7A
IFK Norrkoping4-4-2
1BrankárO. Jansson
20ObrancaD. Eid
19ObrancaM. Watson6.92G
4ObrancaA. Sögaard7.02A
3ObrancaM. Baggesen6.7
23ZáložníkJoseph Ceesay
6ZáložníkI. Ssewankambo
11ZáložníkI. Lushaku6.81G
22ZáložníkT. Prica6.62G2A
9ÚtočníkA. Traustason7.05G2A
5ÚtočníkC. Nyman7.211G3A
IF Elfsborg4-3-3
31BrankárI. Pettersson7.0
13ObrancaJ. Larsson6.82G
29ObrancaI. Buhari6.91G
2ObrancaT. Yegbe7.21G1A
23ObrancaN. Hult7.01G3A
28ZáložníkN. Söderberg
10ZáložníkM. Baidoo
6ZáložníkA. Baldursson
15ÚtočníkS. Hedlund6.94G4A
17ÚtočníkP. Frick6.83G1A
9ÚtočníkA. Zeneli6.92G2A

Prehľad zápasu

IFK Norrkoping zdolal IF Elfsborg 4:2. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: M. Baidoo 30′, S. Hedlund 45′, C. Nyman 57′, I. Lushaku 61′, C. Nyman 74′, A. Traustason 84′. Bolo udelených 2 žltých kariet. IFK Norrkoping mal 52% držanie lopty, IF Elfsborg mal 48%. IFK Norrkoping mal 13 striel (9 na bránu), IF Elfsborg mal 13 (6 na bránu). Očakávané góly: IFK Norrkoping 1.07 — IF Elfsborg 1.67. IFK Norrkoping urobil 5 striedaní, IF Elfsborg urobil 5.

Rivalita od 2016

IFK Norrkoping vs IF Elfsborg vzájomné výsledky

19 stretnutí
IFK Norrkoping
5
výhier
Remízy
7
IF Elfsborg
7
výhier
Góly spolu
51 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
12/19 · 63%
Nad 2,5
10/19 · 53%

Aktuálna forma

IFK Norrkoping

LWWDLL

IF Elfsborg

LWWLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026